Закон про "Emergency Medical Service"

Статус
Закрита.

Tag Kridz

Головний Адміністратор
Команда форуму
ГЛ.Адміністратор
Розділ I. Загальні положення

Стаття 1. Emergency Medical Service та її значення.
Emergency Medical Service (далі EMS) - є службою невідкладної медичної допомоги, яка надає медичні послуги, забезпечує надання першої допомоги потерпілому та транспортування до медичного закладу. Ця служба проводить перевірки, загальні державні заходи та вакцинації.

Стаття 2. Безпосереднім керівником EMS є головний лікар EMS та його заступники.
Примітка: департамент охорони здоров'я може видавати догани та переатестації, якщо побачили правопорушення устау чи закону про EMC.

Стаття 3. Доступність та якість медичної допомоги.
● Наданням медичною організацією гарантованого обсягу медичної допомоги відповідно до державних гарантій безоплатного надання громадянам медичної допомоги.
● Можливість безперешкодного та безкоштовного використання медичним працівником засобів зв'язку або транспортних засобів для перевезення пацієнта до найближчої медичної організації у випадках, що загрожують його життю та здоров'ю.
● Оснащенням медичних організацій обладнанням для надання медичної допомоги з урахуванням особливих потреб інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями здоров'я.

Стаття 4. Інформація про фактори, що впливають на здоров'я.
Громадяни мають право на отримання достовірної та своєчасної інформації про фактори, що сприяють збереженню здоров'я або надають на нього шкідливий вплив, включаючи інформацію про санітарно-епідеміологічне благополуччя району проживання, стан довкілля.

Стаття 5. Право на охорону здоров'я та медичну допомогу.
● Кожен має право на охорону здоров'я та медичну допомогу.
● Право на охорону здоров'я забезпечується охороною навколишнього середовища, створенням безпечних умов праці, сприятливих умов праці, побуту, відпочинку, виховання та навчання громадян, виробництвом та реалізацією продуктів харчування відповідної якості, якісних, безпечних та доступних лікарських препаратів, а також наданням доступної та якісної медичної допомоги.
● Отримання консультацій лікарів спеціалістів.
● Захист відомостей, що становлять лікарську таємницю.
● Відмова від медичного втручання.
● Відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю під час надання йому медичної допомоги.

Стаття 6. Юрисдикція EMS.
Співробітники служби EMS повинні працювати на всій території штату San Andreas.

Стаття 7. Обов'язки громадян, у сфері охорони здоров'я.
● Громадяни зобов'язані піклуватися про збереження свого здоров'я.
● Громадяни у випадках, передбачених законодавством, зобов'язані проходити медичні огляди, а громадяни, які страждають на захворювання, що становлять небезпеку для оточуючих, зобов'язані проходити медичне обстеження та лікування, а також займатися профілактикою цих захворювань.


Розділ II. Принципи діяльності EMS

Стаття 1. Дотримання та повагу прав та свобод людини та громадянина.
● Екстрена Медична Служба здійснює свою діяльність на основі дотримання та поваги до прав і свобод людини і громадянина.
● Співробітникам Екстреної Медичної Служби забороняється вдаватися до тортур, насильства, іншого жорстокого дійства , що принижує людську гідність , та честь по відношенню до неї.
● Під час спілкування з громадянином співробітник Екстреної Медичної Служби зобов'язаний спілкуватися у поважному тоні.

Стаття 2. Дотримання лікарської таємниці.
● Відомості про факт звернення громадянина за наданням складної медичної допомоги, стан його здоров'я та діагнозу, інші відомості, отримані при його медичному обстеженні та лікуванні, складають лікарську таємницю.
● Не допускається розголошення відомостей, що становлять лікарську таємницю, у тому числі після смерті людини, особами, яким вони стали відомі під час навчання, виконання трудових, посадових, службових та інших обов'язків, за винятком випадків, встановлених законодавством.
● За письмовою згодою громадянина або його законного представника допускається розголошення відомостей, що становлять лікарську таємницю.
● З метою здійснення уповноваженими федеральними органами виконавчої влади контролю за виконанням особами, визнаними хворими на наркоманію, або споживаючими наркотичні засоби або психотропні речовини без призначення лікаря, або нові потенційно небезпечні психоактивні речовини, покладеної на них при призначенні адміністративного покарання судом обов'язки пройти лікування від наркоманії , діагностику, профілактичні заходи та (або) медичну реабілітацію.
● З метою інформування органів внутрішніх справ про надходження пацієнта, щодо якого є достатні підстави вважати, що шкода його здоров'ю заподіяна внаслідок протиправних дій.

Стаття 3. Доступність та якість медичної допомоги.
● Медична Служба займається наданням гарантованого обсягу медичної допомоги відповідно до державної гарантії безоплатного надання громадянам першої медичної допомоги.
● Екстрена Медична Служба має можливість безперешкодного та безкоштовного використання співробітниками засобів зв'язку або службових транспортних засобів для перевезення пацієнта до найближчого медичного закладу у випадках, що загрожують його життю та здоров'ю.
● Співробітник Екстреної Медичної Служби, як у службовий, так і у позаслужбовий час, повинен утримуватися від будь-яких дій, які можуть викликати сумнів у його професійній етиці або завдати шкоди авторитету служби.


Розділ III. Основний напрямки діяльності EMS

Стаття 1. Напрями діяльності працівників EMS.
В рамках програми державних гарантій безоплатного надання громадянам медичної допомоги надаються:
● Первинна медико-санітарна допомога, у тому числі долікарська, лікарська та спеціалізована.
● Спеціалізована медична допомога, високотехнологічна медична допомога, що є частиною спеціалізованої медичної допомоги.
● Швидка медична допомога, у тому числі швидка спеціалізована допомога.
● Паліативна медична допомога в медичних організаціях.

Стаття 2. Інші напрями діяльності EMS:
● Забезпечення інфекційної безпеки.
● Проведення заходів, з метою зниження кількості подій та спалахів епідемій та інфекцій.
● Проведення перевірок у держ. структурах відповідно до посадових повноважень.
● Проведення перевірок на підприємствах/організаціях. Спрямовані на покращення безпеки у сфері охорони здоров'я.
Примітка : дозволяється проведення перевірок не державних організацій\ підприємств. (Тільки при відповідній постанові від Міністерства Праці про “Затвердження графіку перевірок приватних підприємств” співробітниками EMS сумісно з Міністерством праці та/або Департаментом охорони здоров’я)


Розділ IV. Права та обов'язки EMS

Стаття 1. До прав EMS належить:
● Розробка, затвердження та реалізація програм розвитку охорони здоров'я, забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, профілактики захворювань, організація забезпечення громадян лікарськими препаратами та медичними виробами, а також участь у санітарно-гігієнічній освіті населення.
● Організація проведення медичних експертиз, медичних оглядів та медичних оглядів у медичних організаціях, підвідомчих виконавчим органам Штату Сан Андреас.
● Організація проведення перевірок щодо наявності медичних карт серед співробітників органів державної влади Штату Сан Андреас.
● Організація наркологічних експертиз серед співробітників органів державної влади Штату Сан Андреас.
● Організація здійснення заходів щодо проведення дезінфекції, дезінсекції та дератизації, а також санітарно-протиепідемічних (профілактичних) заходів.
● Організація забезпечення громадян лікарськими препаратами та спеціалізованими продуктами лікувального харчування для лікування захворювань, що загрожують життю та хронічних прогресуючих рідкісних (орфанних) захворювань, що призводять до скорочення тривалості життя громадянина або інвалідності.
● Встановлення порядку організації надання первинної медико-санітарної допомоги в екстреній та невідкладній формах, у тому числі вдома під час виклику медичного працівника, громадянами.
● Виробляти фото/-, відео/- та аудіозапис у процесі виконання своєї роботи.
● Проникати в приміщення, якщо там знаходиться виклик, громадянин, роблячи виклик, дає згоду на проникнення до приміщення співробітниками EMS.
● Здійснення санітарно-протиепідемічних (профілактичних) заходів.
● Здійснення заходів щодо попередження та раннього виявлення захворювань, у тому числі попередження соціально значущих захворювань та боротьби з ними.
● Проведення профілактичних та інших медичних оглядів, диспансеризації, диспансерного спостереження відповідно до нормативно-правових актів Штату.
● Проводити медичні експертизи та огляди з наступним висновком.

Стаття 2 До обов'язків EMS належить:
● Реалізація заходів, спрямованих на порятунок життя та збереження здоров'я людей при надзвичайних ситуаціях, ліквідацію медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій, інформування населення про медико-санітарну обстановку в зоні надзвичайної ситуації та про заходи, що вживаються.
● Організація надання населенню Штату Сан Андреас первинної медико-санітарної допомоги, спеціалізованої, у тому числі високотехнологічної, медичної допомоги, швидкої, у тому числі швидкої спеціалізованої, медичної допомоги та паліативної
медичної допомоги у медичних організаціях, підвідомчих виконавчим органам державної влади Штату Сан Андреас.
● Забезпечення правильного зберігання, обліку та списання лікарських засобів.
● Своєчасне та негайне реагування на виклик громадян про надання швидкої допомоги.
● Дотримання прав громадян у сфері охорони здоров'я та забезпечення пов'язаних із цими правами державних гарантій.
● Забезпечувати громадянам охорону здоров'я незалежно від статі, раси, віку, національності, мови, наявності захворювань, станів, походження, майнового та посадового становища, місця проживання, ставлення до релігії, переконань, належності до громадських об'єднань та інших обставин.


Розділ V. Невідкладна медична допомога та перевірка

Стаття 1. Заборони EMS.
● Співробітнику заборонено відмовлятися від прийнятого виклику.
Виняток: Важкодоступне місце, загроза життю співробітника EMS, перебування іншого співробітника EMS поряд, відсутність необхідного інструментарію.
● Співробітнику заборонено відмовлятися від прохання медичної допомоги.
Виняток: Співробітник може відмовити в лікуванні потерпілому, якщо це пов'язано з загрозою здоров'ю та життю співробітників, у випадках прояву з його боку неповаги до співробітників, інших пацієнтів та відвідувачів EMS, порушення громадського порядку у будинках, службових приміщеннях, на території EMS, невиконання законних вимог співробітників, заподіяння моральної шкоди співробітникам, заподіяння шкоди репутації EMS, а також матеріальних збитків її майну.
● Співробітникам EMS заборонено порушувати статут EMS, етичний кодекс штату, не підкорятися наказам людей, вищих за посадою або зазначене керівництво, порушувати закони штату, недбало ставитися до своєї роботи, не виїжджати на виклик у разі потреби, встановлювати свої денні та нічні тарифи на лікарські препарати, використовувати особистий транспорт на виїзд.
● Відмовляти у наданні медичної допомоги відповідно до програми державних гарантій безоплатного надання громадянам медичної допомоги та стягнення плати за її надання медичною організацією.
Виняток: Співробітник може відмовити у лікуванні потерпілому, якщо це пов'язано з загрозою здоров'ю та життю співробітників.
● Медична допомога в екстреній формі надається медичною організацією та медичним працівником громадянину невідкладно та безкоштовно. Відмова у її наданні не допускається.
Виняток: Співробітник може відмовити у лікуванні потерпілому, якщо це пов'язано з загрозою здоров'ю та життю співробітників.

Стаття 2. Пріоритет інтересів пацієнта під час надання медичної допомоги.
Пріоритет інтересів пацієнта під час надання медичної допомоги реалізується шляхом:
● Дотримання етичних та моральних норм, а також поважного та гуманного відношення з боку медичних працівників та інших працівників медичної організації.
● Надання медичної допомоги пацієнту з урахуванням його фізичного стану.
● Організації надання медичної допомоги пацієнту з урахуванням раціонального використання часу.


Розділ VI. Правове становище EMS

Стаття 1. Гарантії правового захисту.
● Співробітник Екстреної Медичної Служби, виконуючи службові обов'язки, виступає як представник державної влади та перебуває під захистом держави. Законні вимоги співробітника EMS є обов'язковими для виконання громадянами та посадовими особами.
● Вплив у будь-якій формі органів державної влади Штату Сан-Андреас, органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань, засобів масової інформації, їх представників, а також посадових осіб на співробітника EMS з метою запобігання будь-якій формі його діяльності, тягне за собою відповідальність передбачену законодавством Штату Сан-Андреас.
● Соціальна захищеність громадян у разі втрати здоров'я забезпечується шляхом встановлення та реалізації правових, економічних, організаційних, медико-соціальних та інших заходів, що гарантують соціальне забезпечення, у тому числі за рахунок коштів держави.
● Положення, не зазначені в цьому законі, регламентуються локальним нормативно-правовим актом (внутрішнім статутом EMS), а також указами/постановами уповноважених співробітників Уряду та EMS.

Стаття 2. Відповідальність EMS.
● За порушення цього закону вимог медичні організації та медичні працівники несуть відповідальність відповідно до законодавства штату.
● У випадку, якщо співробітник EMS не зміг надати допомогу, через наказ старшого складу, відповідальність несе той, хто наказав.
● Співробітник EMS несе відповідальність за свої дії (бездіяльність) і за накази, що віддаються, і розпорядження.
● При порушенні співробітником EMS законодавчих актів, правоохоронці можуть затримати їх відповідно до законодавчих актів.

Стаття 3. Відповідальність, контроль, контроль.
● Контроль та нагляд за діяльністю EMS веде Міністр Праці та його заступник, Мери округів у межах зони відповідальності, а також Директор департаменту охорони здоров'я San Andreas та його заступники.
● Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, посадові особи організацій несуть у межах своїх повноважень відповідальність за забезпечення гарантій у сфері охорони здоров'я.

Стаття 4. Прокурорський нагляд.
● Нагляд за виконанням EMS законів здійснюють Міністр Юстиції, департамент охорони здоров'я та уповноважені ним прокурори в межах повноважень, встановлених законодавством.
● Генеральний Прокурор має право застерігати про неприпустимість порушення закону, З метою запобігання/припинення злочину (правопорушення) виносити постанову про арешт, припинення посадових обов'язків співробітника EMS, порушувати кримінальні справи та передавати справи до суду.

Стаття 5. Особа, яка вважає, що EMS, її структурними підрозділами або її посадовими особами порушені її права та свободи, мають право оскаржити дії зазначених підрозділів та посадових осіб у прокуратурі чи суді.
 
Останнє редагування модератором:
Статус
Закрита.
Зверху