Етичний Кодекс

Статус
Закрита.

Tag Kridz

Головний Адміністратор
Команда форуму
ГЛ.Адміністратор
Розділ I.
Загальне становище

Стаття 1. Основна мета цього кодексу - регламентація поведінки та формування вигляду державного службовця при виконанні ним посадових обов'язків.

Стаття 2. Кожен державний службовець зобов'язаний вживати всіх необхідних заходів для дотримання положень цього кодексу, а кожен громадянин має право вимагати від державного службовця поведінки у відносинах з ним відповідно до положень етичного кодексу.

Стаття 3. Положеннями цього кодексу повинні керуватися всі державні службовці незалежно від посади або рангу, яку вони займають.


Розділ II.
Принципи професійної етики

Стаття 1. Державні службовці повинні виконувати свої обов'язки, повною мірою усвідомлюючи відповідальність перед державою, суспільством та громадянами, а також діяти у їхніх інтересах.

Стаття 2. Державний службовець повинен усвідомлювати, що його поведінка впливає на загальне ставлення громадян та суспільства загалом до органів влади. Понад те, поведінка державного співробітника має бути зразком поведінки для суспільства. Тому повага до громадян та колег – основна риса будь-якого співробітника.

Стаття 3. Будь-який співробітник державної організації повинен мати такі особисті якості:

Чесність, чемність та належна самовіддача на благо держави та громадян.
Професіоналізм та вміння користуватися даною співробітнику інформацією в благих цілях.
Самовладання та стресостійкість у різних ситуаціях.
Активність, вміння висловлювати свою думку та пропозиції.
Рішучість та відповідальність, вміння ухвалити рішення в екстреній ситуації.

Стаття 4. Головний моральний злочин проти мешканців штату – байдужість. Будь-який прояв байдужості щодо жителів штату, прохання про допомогу колег з боку державного службовця під час виконання ним своїх посадових обов'язків неприпустимий і прирівнюється до халатності.

Стаття 5. У разі виникнення конфлікту будь-яких інтересів державні службовці зобов'язані дотримуватися принципів об'єктивності, керуватися правовими нормами та чинним законодавством.

Стаття 6. У разі виконання своїх посадових обов'язків державний службовець зобов'язаний:

Дотримуватись законодавства штату Сан-Андреас.
Виконувати посадові обов'язки відповідно до внутрішнього статуту відомства та інших нормативно-правових актів штату Сан-Андреас.
Виконувати доручення керівників, дані у межах їх повноважень.
Підтримувати рівень кваліфікації, необхідний належного виконання посадових обов'язків.
Не розголошувати інформацію, що становить державну та іншу таємницю, що охороняється законом, або стала відомою у зв'язку з виконанням службовцем посадових обов'язків, у тому числі відомості, що стосуються приватного життя і здоров'я громадян або стосуються їх честі та гідності.


Стаття 7.
Співробітникам державних організацій при виконанні заборонені дії, що містять у собі ознаки панібратства, у тому числі рукостискання (під час процесуальних дій, спецоперацій).
Виняток: Рукостискання є допустимими з колегами, співробітниками інших державних організацій, з родичами, а також на офіційних зустрічах та у вільний від виконання службових обов’язків час.
Примітка: Під вільним від виконання службових обов’язків часом слід розуміти перерву, відпустку та час поза робочим графіком.



Розділ III.
Етика для працівників

Стаття 1. Працівник діє згідно з внутрішніми статутами та регламентами державних структур і при цьому підпорядковується всім, опублікованим державою, кодексам та нормативно-правовим актам.

Стаття 2. Працівник використовує робочий час для ефективного виконання службових обов’язків, ставлячи пріоритети Держави вище своїх власних. При цьому співробітник відповідає за якісну та своєчасну роботу.

Стаття 3. У випадках конфлікту співробітники державних організацій не мають права втрачати самовладання та переходити за рамки, встановлені етичним кодексом.
Виняток: Під час проведення спец. операцій, а також під час воєнного та надзвичайного стану на території штату, співробітники силових структур мають право вийти за межі Етичного кодексу, тобто підвищувати голос, проявляти агресивну поведінку для того, щоб чинити психологічний тиск.
Примітка: така поведінка державного службовця повинна бути зумовлена виключно як відповідь на прояви агресії зі сторони суб’єкта, наприклад образа, злісна непокора, застосування фізичної сили тощо.


Розділ IV.
Етика для керівників

Стаття 1. Керівництво не зловживає своєю владою і не принижує співробітників нижче за нього за посадою. Влада, дана керівнику в межах його повноважень, не повинна використовуватись для зміцнення свого соціального статусу та ролі у суспільстві.

Стаття 2. Керівництво застерігає втручання у справи своєї державної організації представниками інших організацій/приватних осіб.
Виняток: Уповноважені особи згідно з нормативно-правовими актами штату.

Стаття 3. Керівник державної організації несе відповідальність за формування сприятливої робочої атмосфери в колективі, надання підлеглому належних умов праці, повинен бути відкритим до прояву розумної ініціативності з боку підлеглих, заохочувати конструктивну діяльність на благо розвитку своєї організації та на благо штату Сан-Андреас.


Розділ V.
Зовнішній вигляд

Стаття 1. Зовнішній вигляд державного службовця при виконанні ним посадових обов'язків має сприяти повазі громадян до державних органів, відповідати до Розділу V.
Вийняток: відділ CID Federal Investigation Bureau при впровадженнях.

Стаття 2. Співробітникам державних структур дозволено носити будь-який одяг, виданий державою.

Стаття 3. Стиль одягу:

Ч.1 Для носіння не силових державних структур обов'язковий офіційно-діловий стиль одягу:
Для чоловіків: Службовий костюм, форма. Діловий костюм, штани, джинси, сорочка, джемпер, однотонні або двотонні не з яскраво вираженим тоном (дозволяється в смужку, хвилясту або клітку). Кольори в одязі: темні тони, спокійні пастельні тони.

Для жінок: Службовий костюм, форма. Жіночий діловий стиль, костюм брюки, джинси, спідниця-олівець до колін. Кольори в одязі: темні тони, спокійні пастельні тони. Не яскравий макіяж.

Взуття має бути суворого стилю у вигляді туфель, допустимо носіння берців, черевиків, однотонних кедів, кросівок (кросівки, кеди для жінок повинні бути одягнені тільки під костюм або штани, які відповідають офіційно-діловому стилю та виглядає аутентично). Взуття не повинно містити сяючі елементи (шнуровку, підошву або фірмові знаки).
Примітка: Окремі елементи спортивного стилю можна носити, згідно з медичними показаннями. Головні убори повинні відповідати офіційно-діловому стилю та бути не яскравого кольору.

Ч.2 Для носіння силових державних структур обов'язковий офіційно-діловий стиль одягу:
Для чоловіків: Службовий костюм, форма. Діловий костюм, штани, джинси, сорочка, джемпер, однотонні або двотонні не з яскраво вираженим тоном (дозволяється в смужку, хвилясту або клітку) та деякі елементи спортивного одягу ( куртка Cargo, облягаючі джинси ). Кольори в одязі: темні тони, спокійні пастельні тони.


Для жінок: Службовий костюм, форма. Жіночий діловий стиль, костюм брюки, джинси, спідниця-олівець до колін та деякі елементи спортивного одягу ( куртка Cargo, облягаючі джинси ). Кольори в одязі: темні тони, спокійні пастельні тони. Не яскравий макіяж.

Взуття має бути суворого стилю у вигляді туфель, допустимо носіння берців, черевиків, однотонних кедів, кросівок (кросівки, кеди для жінок повинні бути одягнені тільки під костюм або штани, які відповідають офіційно-діловому стилю та виглядає аутентично). Взуття не повинно містити сяючі елементи (шнуровку, підошву або фірмові знаки).
Примітка: Окремі елементи спортивного стилю можна носити, згідно з медичними показаннями.
Дозволено носити кеди чорних, сірих і білих тонів з акуратною шнурівкою та без видимих вузлів, заправлених всередину взуття. Не допускається носіння взуття, основа якого складається з тканини.

Головні убори: дозволено носити будь-які тактичні та офіційно-ділового стилю головні убори чорних, сірих, білих і коричневих відтінків.

Стаття 4. Співробітникам силових структур заборонено носити брендові речі, а також з різними візерунками, логотипами, що мають більше одного тону, крім окремих елементів передбачених іншими статтями цього кодексу.

Стаття 5. Сумки та рюкзаки
Співробітникам не силових державних структур при виконанні своїх службових обов’язків дозволено носити будь-які сумки та рюкзаки, у тому числі брендові, сірих, білих, чорних і коричневих тонів.
Співробітникам силових державних структур при виконанні своїх службових обов’язків дозволено носити однотонні рюкзаки та сумки виключно на грудях або за спиною чорних, сірих, білих чи коричневих кольорів.
Уточнення: Рюкзаки повинні бути виключно однотонними (раніше згаданих кольорів), без будь-яких елементів, що виділяються (брелків, замків, логотипів, візерунків) та не повинні заважати носінню амуніції.
Виключення: рюкзаки Adidaos Чорний, Adidaos Білий, Guchi №2, Balenciaga, Guchi №4, Рюкзак Prado №2 (Чорного та Білого кольорів), рюкзак District, рюкзак L&V дозволені для носіння усім структурам.
Виключення для осіб жіночої статі муніципальних структур: сумка Prada №1.

Співробітникам усіх державних структур заборонено носити сумки та рюкзаки:
  • У формі трун, тварин, хрестів та інших нестандартних форм.​
  • З малюнками на тему смерті (черепа та кістки), криміналу (зброя, бандитизм), а також сексуального характеру.​
  • З яскравими елементами або брелками, що виділяються.​

Стаття 6. Біжутерія та аксесуари.

Співробітникам державних структур дозволено носити годинник офіційно-ділового та спортивного стилю.
Співробітникам силових державних структур заборонено носити будь-яку біжутерію, крім тактичних годинників, годинників офіційно-ділового стилю та не масивних не яскравих (срібних) ланцюжків із хрестиком.
Виняток: бійці національної гвардії можуть носити не яскраві (срібні) ланцюжки із військовими жетонами для впізнання.
Співробітникам не силових державних структур дозволена для носіння будь-яка акуратна біжутерія не яскравих кольорів: сережки, ланцюжки та браслети не повинні бути масивними, виглядати неестетично, містити елементи кримінального, аморального характеру, або на тему смерті.
Співробітникам державних структур заборонено носити на зубах різноманітні аксесуари.
Співробітникам усіх державних структур заборонено повнорозмірні навушники, крім тактичних навушників для співробітників силових структур.
Співробітникам усіх державних структур заборонено носити окуляри яскравих кольорів або нестандартної форми. Дозволяється носіння тактичних/спортивних окулярів виключно для співробітників силових структур.
Співробітникам усіх державних структур дозволено носіння краваток та метеликів будь-яких кольорів за умови, що вони відповідають офіційно-діловому стилю.

Стаття 7. Волосся співробітників державних структур має бути охайним, відповідати вимогам гігієни та не заважати використанню засобів індивідуального захисту та носіння спорядження (наприклад для бійців SANG при спорядженні бойової форми з шоломом Ваша зачіска не повинна виглядати з під маски, шолому, тощо). Заборонено забарвлення волосся у яскраві та неприродні кольори
Виняток: в жінок зачіска може виглядати з під маски чи шолому.
Виняток: Зачіска з дредами зібраними в пучок ззаду.

Стаття 8. Співробітникам державних організацій заборонено мати на обличчі елементи, які значно змінюють звичайний вигляд (грім, макіяж, татуювання, лінзи неприродного кольору), крім легкого макіяжу для жінок.

Стаття 9. Співробітникам державних організацій заборонено мати будь-які татуювання на таких частинах тіла: обличчя, голова, кисті рук, шия.

Стаття 10. Співробітники силових державних структур, яким дозволено носіння масок відповідно до закону "Про державну таємницю", можуть носити маски типу: Зшита балаклава, Гетра, Балаклава, Намордник. Таких кольорів: білих, сірих, чорних, коричневих та синіх тонів. Маски повинні бути виключно однотонними, при цьому, допускається наявність написів, якщо вони не є кримінального, аморального характеру чи на тему смерті.
Виняток: Бійці національної гвардії можуть носити маски камуфляжного забарвлення.

Стаття 11. Держслужбовцям елітних загонів типу 28 SOD, SWAT, ATD, SAD, ATB дозволено носіння наступних масок: намордник з заклепкою (чорний, сірий, коричневий), напівмаска, шарф-труба (камуфляжна), різнокольорова напівмаска, маска з капюшоном (однотонна), маска черепа тактична(камуфляж), намордник різнокольоровий (чорний, камуфляжний). Носіння цих масок вважається доречним тільки під час наступних спецоперацій - державні поставки, рейд, звільнення заручників, під час воєнного та надзвичайного стану.

Стаття 12. Відділ CID мають право приховувати свою особистість під час виконання своїх обов’язків.


Розділ VI.
Відповідальність

Стаття 1. Відповідальність за порушення цього Етичного кодексу передбачена у вигляді штрафу до скарбниці уряду, який варіюється від 35.000$ до 80.000$ залежно від тяжкості та серйозності порушення. Штраф накладається вмотивованою (тобто з наявністю доказів) постановою працівника прокуратури.
Виняток: Рішенням суду та постановою Міністра Юстицій або його заступників може бути збільшено розмір штрафу, але не більше ніж 150.000$.
Співробітник, який отримав стягнення у вигляді штрафу, виплачує його на рахунок скарбниці Уряду через Міністерство Фінансів протягом 24 годин з моменту його отримання. У разі, якщо співробітник ухиляється від сплати штрафу, то до нього застосовується санкція у вигляді найсуворішої догани, прописаної у внутрішньому статуті організації, однак, якщо співробітник уже до цього був помічений за несплатою штрафу, то тоді повторне ухилення веде до звільнення та притягнення до відповідальності згідно Адміністративно-Кримінального кодексу.
При багаторазовому (5 і більше) порушенні етичного кодексу з боку працівників однієї державної структури протягом короткого періоду часу (до 3 днів) передбачений штраф на державну організацію у розмірі 200.000$.
Примітка: При накладенні штрафів на державну структуру, сума штрафів у повному обсязі може бути безпосередньо сплачена до казни або вирахувана з преміальної частини на цю організацію Міністерством Фінансів.

Стаття 2. Право притягати до адміністративно-кримінальної відповідальності, передбаченої цим кодексом, має прокуратура штату Сан-Андреас, МЮ. Відповідальність також може бути призначена за рішенням суду. Старший склад організації може притягувати до адміністративної відповідальності відповідно до повноважень, зазначених у внутрішньому нормативному акті.

Стаття 3. При встановленні порушення положень цього кодексу державним службовцем у присутності вищої посадової особи, вища посадова особа зобов'язана вжити всіх необхідних заходів для припинення цього порушення.

Стаття 4. Ігнорування керівником або уповноваженою особою всередині державної структури факту порушення цього кодексу з боку його підлеглого карається та прирівнюється до халатності.

Стаття 5. Порушення цього кодексу можуть призвести до кримінальної відповідальності наступних
випадках:

Умисне та багаторазове порушення пунктів цього кодексу.
Грубе порушення (одночасне порушення кількох статей цього кодексу).
У разі повторної відмови від сплати штрафу.
За рішенням суду.
Окремі пункти цього кодексу можуть доповнюватись/змінюватися указом Міністра Юстиції.
 
Останнє редагування модератором:
Статус
Закрита.
Зверху