Дорожній Кодекс

Статус
Закрита.

Tag Kridz

Головний Адміністратор
Команда форуму
ГЛ.Адміністратор
Розділ I.
Основні положення.

Стаття 1. Терміни, що наведені у цьому кодексі, мають таке значення:

- транспортний засіб — пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів;

- автомобільна дорога - частина території, призначена для руху транспортних засобів, з усіма розташованими на ній спорудами (мостами, шляхопроводами, естакадами, надземними й підземними пішохідними переходами) та засобами організації дорожнього руху, і обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів чи краєм смуги відводу;

- розділювальна смуга — виділений конструктивно або за допомогою суцільних ліній дорожньої розмітки, елемент автомобільної дороги, який розділяє суміжні проїзні частини.

- тротуар - частина території, призначена для руху пішоходів, яка обмежена по ширині бордюром, краєм смуги відводу або газоном;

- безпечна дистанція - відстань до транспортного засобу, що рухається попереду по тій самій смузі, яка у разі його раптового гальмування або зупинки дасть можливість водієві транспортного засобу, що рухається позаду, запобігти зіткненню без здійснення будь-якого маневру;

- безпечний інтервал - відстань між боковими частинами транспортних засобів, що рухаються, або між ними та іншими об'єктами, за якої гарантована безпека дорожнього руху;

- маневрування (маневр) - початок руху, перестроювання транспортного засобу в русі з однієї смуги на іншу, поворот праворуч чи ліворуч, розворот, з’їзд з проїзної частини, рух заднім ходом;

- пішохід — особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами та не виконує на дорозі будь-яку роботу.

- пішохідний перехід — ділянка проїзної частини або інженерна споруда, призначена для руху пішоходів через дорогу. За відсутності дорожньої розмітки межі пішохідного переходу визначаються відстанню між дорожніми знаками або пішохідними світлофорами, а на перехресті за відсутності пішохідних світлофорів, дорожніх знаків та розмітки — шириною тротуарів чи узбіч.


Розділ IІ.
Обов'язки водія.

Стаття 1. Водій зобов'язаний зупинитись на законну вимогу співробітника правоохоронних органів.
Покарання згідно 16.6 АКК.

Стаття 1.1. Кожен транспортний засіб штату San-Andreas повинен мати власний ідентифікаційний знак (Державний номер) та повинен пройти процедуру Державного обліку. Придбання номерів відбувається неподалік Департаменту LSPD у місті Los-Santos

Стаття 2. Водій зобов'язаний на першу вимогу пред'явити співробітнику правоохоронних органів свою ліцензію на керування транспортним засобом з відповідною категорією.
Штраф до 5.000$, у разі відсутності ліцензії на управління ТЗ.

Стаття 3. При ДТП водії, причетні до нього, зобов'язані негайно зупинити ТЗ і не рушати з місця, увімкнути аварійну сигналізацію, не переміщати предмети, що стосуються події.

Штраф до 3.000$, при втечі з місця ДТП

Стаття 4. Якщо внаслідок аварії завдано шкоди лише майну, водії за взаємною згодою можуть звільнити проїжджу частину зафіксувавши засобами фотозйомки положення транспортних засобів стосовно один одного.
Штраф до 5000$, при відсутності фотодоказів

Стаття 5. Виплата компенсації за заподіяну шкоду покладається на винуватця аварії. Умови виплати, а також суму повинні бути обумовлені до роз'їзду з місця ДТП.

Стаття 6. Якщо водії не домовилися про те, хто винуватець ДТП, то учасники аварії мають викликати на місце події уповноважені правоохоронні органи або звернутися до Окружного суду.

Стаття 7. При ДТП, в якому загинули або поранені люди, водій зобов'язаний надати першу допомогу та викликати швидку допомогу EMS разом із правоохоронними органами.
У разі летального результату при ДТП у винуватця вилучається ліцензія на водіння (ТЗ), а також надається 5.2 або 5.5 АКК. в залежності від обставин.

Стаття 8. Водій зобов'язаний на першу вимогу співробітника правоохоронних органів проходити огляд у співробітників EMS на вміст алкоголю та наркотичних речовин у крові.
У разі непокори законній вимозі водієві надається стаття 16.6 АКК.

Стаття 9. Водію забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, яке обчислюється більш ніж 0,03 проміле (дозволяється випити 1 пляшку пива).
Штраф до 2.500$, а також вилучення ліцензії на керування транспортними засобами з відповідною категорією.

Стаття 10. Водію забороняється керувати транспортним засобом у стані наркотичного сп'яніння, незалежно від кількості та легального статусу наркотичної речовини.
Штраф до 5.000$, вилучення ліцензії на керування транспортними засобами з відповідною категорією, а також особистий обшук та обшук автомобіля на наявність нелегальних речовин.


Стаття 11. Порушення відразу двох і більше статей Дорожнього кодексу.
Штраф до 7.000$.

Стаття 11.1 Порушення відразу трьох і більше статей Дорожнього кодексу.
Штраф до 10.000$. У разі грубого порушення - вилучення ліцензії на ТЗ.
Примітка: забороняється приписувати статті 11 та 11.1 в сукупності з іншими статтями Дорожнього кодексу.

Стаття 12. Водію заборонено вчиняти небезпечне керування, яке виражається в:

1. Невиконання вимоги поступитися дорогою під час перебудови (підрізування).
2. Недотримання безпечної дистанції та/або інтервалу.
3. Різке гальмування, якщо таке гальмування не потрібне для запобігання аварії.
4. Перешкоджання обгону.
5. Виконувати контрольований занос ТЗ, змушуючи його ковзати "дрифтувати".
Штраф до 14.000$.

Стаття 13. Водію забороняється користуватися телефоном під час руху транспортного засобу.
Штраф до 2.000$.

Стаття 14. Водію забороняється керувати транспортним засобом без встановлених на передбачених для цього місцях державних реєстраційних знаків.
➥ Штраф до 3.000$.


Розділ III.
Маневрування, рух, обгін, паркування.

Стаття 1. Рух у США є правостороннім. Транспортний засіб повинен рухатися праворуч дороги, якщо немає розмітки.

Стаття 2. Ставити транспортний засіб дозволяється в один ряд паралельно до краю проїжджої частини. Двоколісні транспортні засоби допускається ставити у два ряди.

Стаття 3. Забороняється рухатися/паркуватися транспортним засобом по узбіччям, тротуарам, пішохідним та велодоріжкам.
Штраф до 2.000$.

Стаття 3.1. Паркування ТЗ дозволено паралельно бордюру.
Примітка: У разі потреби, може бути здійснено у вигляді двох бічних колес на бордюрі/узбіччі/тротуарі.

Стаття 4. На автомагістралях (хайвеях) забороняється:

1. Рух заднім ходом.
2. Рух вантажівок, а також маршрутних транспортних засобів поза крайньою правою смугою.
Штраф до 1.000$.

Стаття 5. При розвороті або повороті ліворуч поза перехрестям водій повинен пропустити зустрічні транспортні засоби.
Штраф до 1.500$.

Стаття 6. Водію забороняється обгін, спеціалізованого автомобіля з увімкненими проблисковими маячками а також усіх транспортних засобів у колоні, які він супроводжує.

Штраф до 5.000$, при повторному порушенні вилучення ліцензії на керування ТЗ.

Стаття 7. Водію забороняється будь-яке маневрування, розворот, стоянка, а також зупинка:
1. На пішохідних переходах.
2. На мостах, шляхопроводах, естакадах та під ними.
3. На залізничних переїздах.
4. У туннелях.
5. У місцях зупинок маршрутних транспортних засобів.
6. У місцях з видимістю дороги хоча б в одному напрямку менше 100 м.
Штраф до 2.000$.

Стаття 8. Водію маршрутних транспортних засобів забороняється зупинятися на проїжджій частині, необхідно заїжджати до “кишені” призначеної для зупинки, а також посадки/висадки пасажирів, якщо така є.
Штраф до 1.000$.

Стаття 9. Зупинка або стоянка транспортних засобів забороняється:

1. На залізничних переїздах, трамвайних коліях.
2. На крутих та небезпечних поворотах.
3. На перехрестях.
4. На службових стоянках державних установ.
5. На автомагістралях.
Виняток: Крім випадків надзвичайної зупинки.
Виняток: У разі відсутності кишені для зупинки водію маршрутного транспортного засобу дозволяється зробити зупинку на проїжджій частині не більше 30 секунд.

Штраф до 2.000$.


Стаття 10. Біла суцільна лінія біля правого краю дороги позначає край проїжджої частини та початок узбіччя – перетинати таку розмітку можна.
У той же час біла суцільна лінія нанесена в межах проїжджої частини, що позначає межі смуг руху в небезпечних місцях на дорозі, таку розмітку не рекомендується перетинати для перебудови.
Штраф до 1.000$ (якщо перетинаючи лінію розмітки, водій створив небезпечні умови для інших транспортних засобів).

Стаття 11. Стрілки нанесені на дорогу для кожної смуги, вказують напрямки руху смугами, з якої смуги можна здійснювати той чи інший маневр.
Штраф до 500$.

Стаття 12. Розмітка у вигляді стрілок ліворуч (праворуч) під кутом вказує на звуження проїжджої частини, водій повинен буде пропустити транспорт, щоб виїхати на головну смугу.
Штраф до 1.000$ (якщо водій не пропустив транспорт при перебудові зі звуженої смуги).

Стаття 13. Стоп-лінія вказує місце, де потрібно зупинитися для того, щоб пропустити рухомий транспорт на перехресті, якщо транспорту немає, то слід знизити швидкість і пригальмувати.
Може використовуватися напис STOP на дорозі без лінії. Також дана розмітка може діяти спільно зі знаком STOP (у разі порушення не сумуються).
Штраф до 1.500$.

Стаття 14. Потрібно зупинятися перед пішохідним переходом, якщо пішоходи перетинають дорогу:
1. Пішохідний перехід позначається двома поздовжніми паралельними лініями у межах яких пішоходи здійснюють перехід дороги.
2. Пішохідний перехід позначається розміткою-зеброю якою пішоходи здійснюють перехід дороги.
Штраф до 2.000$.

Стаття 15. Подвійна суцільна лінія, що переходить у суцільну лінію з пунктирною, дозволяє перетинати її для обгону тільки з боку пунктирної лінії.
Штраф до 1.000$.

Стаття 16. Розмітка Bus Lane означає спеціальну смугу для автобусів. Водії "не автобусів" можуть рухатися цією смугою, якщо не створюють перешкоду автобусам, водночас водії автобусів зобов'язані рухатися тільки цією смугою, якщо така є.
Штраф до 1.000$.

Стаття 17. Розмітка написами No Parking та Keep Clear забороняє встановлення будь-якого транспорту в межах розмітки, крім транспорту екстрених служб.
Колір розмітки може бути як жовтий, і білої.
Штраф до 1.200$.

Стаття 18. Перетинати та рухатися розділювальною смугою, а також рухатися/зупинятись/паркуватись по зустрічній смузі заборонено. Розділювальна смуга може виділятися конструктивно: бордюром і зеленими насадженнями, а також виділяється жовтою суцільною лінією по контуру або одинарною жовтою суцільною, подвійною жовтою суцільною і білою суцільною лініями.
Штраф до 2.500$.

Стаття 19. Суцільна червона лінія (червоний бордюр) забороняє зупинку/стоянку у цьому місці.
Евакуація транспортного засобу при ненаявності водія або штраф до 1.500$ та вимога припаркуватися в призначених для цього місцях.
Виняток: фіолетова зона території Fort-Zancudo згідно із законом «Про Закриті та охоронювані території», при необхідності відвідування КПП, дозволяється припаркувати ТЗ паралельно червоному бордюру.

Стаття 20. Ігнорування паркувальних місць на дорозі або на спеціально відведеній території.
У разі порушення штраф до 1.500$.

Стаття 21. Паркування на паркувальних місцях для інвалідів.
У разі порушення штраф до 2.500$.

Стаття 22. Водій зобов’язаний пропустити пішохода на пішохідному переході.
У разі порушення штраф до 4.000$.



Розділ IV.
Правила дорожнього руху для пішоходів.

Стаття 1. Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.

Стаття 2. Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.
Штраф до 2.000$.

Стаття 3. Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більше двох смуг руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.

Стаття 4. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком і спеціальним звуковим сигналом пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
У разі порушення штраф до 1.000$.

Стаття 5. Створення аварійної ситуації шляхом руху або зупинки пішоходів на автомобільній дорозі.
Штраф до 4.000$.

Розділ V.
Спеціальні сигнали.

Стаття 1. Водії транспортного засобу з маячком синього та червоного кольору та включеною сиреною можуть відступати від вимог Дорожнього Кодексу, за умови забезпечення безпеки руху та нанесення мінімальної шкоди оточенню.

Стаття 2. Заборонено використання спецсигналів на службовому транспорті з метою навмисного порушення правил дорожнього руху.
Штраф до 10.000$.

Стаття 3. При наближенні транспортного засобу із включеними проблисковим маячком синього та червоного кольору, а також сиреною водії зобов'язані поступитися дорогою для забезпечення безперешкодного проїзду зазначеного транспортного засобу.
Штраф до 5.000$.

Стаття 4. Наближаючись до транспортного засобу, що стоїть, із увімкненими проблисковими маячками, водій повинен знизити швидкість, для негайної зупинки в разі потреби.
Штраф до 3.000$.

Розділ VI.
Провокація колони. Правило трьох поворотів.


Стаття 1. Продовження переслідування будь-якої колони після здійснення нею трьох поворотів вважається провокацією колони на дорозі.

Стаття 2. Переслідування колони з подальшим заїздом на територію паркінгу організації чи іншої закритої території, крім проникнення на таку територію, вважається провокацією колони на дорозі.

Стаття 3. Особи, які переслідують колону, несуть потенційну загрозу, тому щодо них допускається затримання та проведення слідчих дій з подальшим притягненням до відповідальності у разі доведення вини відповідно до АКК SA.
 
Останнє редагування модератором:
Статус
Закрита.
Зверху