Судовий кодекс Штату San Andreas

Статус
Закрита.

Tag Kridz

Головний Адміністратор
Команда форуму
ГЛ.Адміністратор
Розділ I.
Загальні положення.
Стаття 1. Судова влада.

Судова влада у штаті Сан-Андреас здійснюється лише судами від імені суддів. Жодні інші органи та особи не мають права приймати на себе здійснення правосуддя.
Судова влада самостійна і діє незалежно від законодавчої та виконавчої влади.
Судова влада здійснюється за допомогою конституційного, адміністративного та кримінального судочинства.

Стаття 2. Законодавство про судову систему.

Судова влада у штаті Сан-Андреас здійснюється лише судами встановленими Конституцією та цим кодексом.

Стаття 3. Єдність судової системи штату.

Правосуддя у штаті здійснюється лише судами, заснованими відповідно до Конституції та цього Закону. Створення інших судів не допускається.
У штаті діють три види судів: Окружний суд, Верховний суд, Апеляційний Суд.
Усі суди зобов'язані дотримуватися Конституції, законів судочинства та регламенту.

Стаття 4. Самостійність судів та незалежність суддів.

Суди здійснюють судову владу самостійно, незалежно від будь-якої волі, підкоряючись тільки Конституції та законам штату Сан-Андреас.
У штаті Сан-Андреас не можуть видаватися закони та інші нормативні правові акти, що скасовують або применшують самостійність судів, незалежність суддів.
Суд штату Сан-Андреас, у межах своєї юрисдикції, залишає за собою право висунути прецедентне рішення у конкретній справі, яка матиме силу джерела права, якщо таких прецедентів не було в минулому в рамках аналогічного судочинства.

Стаття 5. Виконання судових актів.

Постанови, рішення та інші документи верховних судів, окружних судів, що вступили в законну силу, є обов'язковими для всіх без винятку органів державної влади, громадських об'єднань, посадових осіб, інших осіб і підлягають неухильному виконанню на всій території штату.
Злісне невиконання вироку суду, який набрав законної сили, рішення суду або іншого судового акта тягне за собою покарання, передбачене адміністративно-кримінальним кодексом штату Сан-Андреас.

Стаття 6. Рівність усіх перед законом та судом.

Усі рівні перед законом та судом.
Суди не надають переваги будь-яким органам, особам, які беруть участь у процесі сторонам за ознаками їх державної, соціальної, статевої, расової, національної, мовної чи політичної приналежності або залежно від їх походження, майнового та посадового становища, місця проживання, місця народження, ставлення до релігії, переконань, приналежності до громадських об'єднань, а також за іншими не передбаченими нормативно-правовими актами підстав.

Стаття 7. Учасники судового процесу.

Суддя — посадова особа, яка входить до складу суду та здійснює правосуддя.
Позивач - учасник судового процесу, на захист порушеного або оспорюваного права, або інтересу, що охороняється законом.
Відповідач - сторона захисту, яка бере участь у справі особа, на яку подали позовну заяву до Суду штату Сан-Андреас.
Прокурор - уповноважена особа, яка бере участь у справі та виступає на стороні державного обвинувачення.
Третя особа - особа, яка бере участь у справі на стороні обвинувачення або захисту, на права або обов'язки якої може вплинути рішення Суду. Залучається до участі у справі Судом за клопотанням сторони або з власної ініціативи.
Представник(Адвокат) - уповноважена особа, яка представляє інтереси особи, що бере участь у справі. Представником може бути лише акредитована Головою Колегії Адвокатів штату Сан-Андреас (або його заступником) особа – адвокат (приватний чи державний).
Свідок - особа, яка залучена стороною обвинувачення або захисту для надання Суду свідчень.
Помічник судді – уповноважена судом особа. Направляє повістки та інші судові документи, викликає осіб, які беруть участь у судовому засіданні; бере участь у судовому засіданні та веде його протокол.
Судовий пристав – співробітник USSS, залучений судом для забезпечення порядку судового засідання та виконання розпоряджень судді під час засідання.
Примітка: Вимоги судового пристава щодо забезпечення порядку судового засідання є обов'язковими для осіб, присутніх у залі судового засідання.
Примітка: Суд має право розглянути справу без відповідача, сповіщеного про час і місце судового засідання, якщо він не повідомив суд про поважні причини неявки і не просив розглянути справу за його відсутності.
Кваліфікаційна колегія суддів (ККС) - орган суддівського співтовариства, де кожен суд може проводитись спільно з іншими суддями, а один суддя виступає як Ведучий судді.

Стаття 8. Право відведення.

Будь-яка із сторін має право заявити про відведення судді, ухвалення рішення про відведення залишається за Верховним Судом.
Для розгляду клопотання про відведення оголошується перерва у справі. За результатами розгляду клопотання про відведення виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у порядку встановленому цим кодексом.
Примітка: Клопотання про відведення Окружного судді розглядається верховним суддею.
Примітка: Клопотання про відведення Верховного судді розглядається Вищою кваліфікаційною колегією суддів без участі Верховного судді.
У разі відмови в задоволенні клопотання про відведення подання повторної заяви тією ж особою і на тих же підставах не допускається.
У разі відведення Верховного судді, Голова Окружного суду наділяється повноваженнями Верховного суду на час проведення наступного суду у справі, що розглядається.
Окружний суддя має право заявити про самовідведення без пояснення причин.

Стаття 9. Суддя підлягає відведенню у випадках:

Особисто, прямо чи опосередковано зацікавлений у результаті справи, або є інші обставини, які викликають сумнів щодо його об'єктивності та неупередженості.
Є родичем будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, або їх представників.
При попередньому розгляді цієї справи (апеляційному або касаційному оскарженні) брав участь у ній як суддя та її повторна участь у розгляді справи відповідно до вимог цього Кодексу є неприпустимою.
Є позивачем у справі.

Стаття 10. Судимість - це правовий стан особи, який виникає у зв'язку з притягненням винного до кримінальної відповідальності та тягне певні, несприятливі для засудженого, правові наслідки, що виходять за межі покарання.

Погашення судимості - настає автоматично (без будь-якого рішення) за збігом визначеного у статті 4.5 АКК SA терміну після фактично відбутого покарання, але за умови, що особа протягом такого строку не вчинить нового злочину.

Зняття судимості – це припинення судимості за рішенням суду, юридична реабілітація. При знятті судимості на відміну від її погашення перебіг встановленого законом строку і не вчинення особою нового злочину самі по собі, автоматично, не припиняють стан судимості. Потрібен розгляд цього питання судом. Закон не зобов’язує суд, а лише надає йому право на підставі конкретних обставин справи зняти з особи судимість. Зняття судимості можливо лише до перебігу строків погашення судимості, передбачених у статті 4.5 АКК SA, тому воно завжди є достроковим



Розділ II.
Основи статусу суддів.

Стаття 1. Судді.

Суддями є особи, наділені відповідно до Конституції штату Сан-Андреас та цим законом повноваженнями здійснювати правосуддя та виконують свої обов'язки на професійній основі.

Стаття 2. Призначення та звільнення суддів.

Окружним суддею може бути призначена особа, яка, як правило, має вищу юридичну освіту та досвід роботи в міністерстві юстиції/судовій системі. Призначається та звільняється з посади постановою Верховного судді.
Головою Окружних судів може бути призначена особа, яка має досвід роботи на посаді судді. Призначається та звільняється з посади постановою Верховного судді.
На посаду Верховного судді може бути призначена особа, яка має досвід роботи на посаді судді.
Призначається та звільняється з посади постановою Голови Верховного Суду.
Примітка: За відсутності Голови Верховного Суду виконує його службові обов'язки.
Голова Верховного Суду призначається на посаду Губернатором або Урядом.
Голова Верховного Суду звільняється з посади Кабінетом Міністрів.




Розділ III.
Суди.

Стаття 1. Окружний суд.

Окружний суд-суд першої інстанції розглядає позови на відшкодування моральної та (або) матеріальної шкоди, кримінальні справи, справи про адміністративні правопорушення та інші справи, передбачені законами Штату Сан-Андреас. Окружний Суд здійснює цивільне, кримінальне, адміністративне судочинство. Розглядається Окружним суддею та (або) суддею Верховного Суду.
Позови до окружного суду можуть подавати будь-які особи та організації самостійно.
Судові рішення Окружного суду можуть бути оскаржені в апеляційному суді.
Розгляд справ здійснюється судом колегіально чи суддею одноособово. Склад суду для розгляду кожної кримінальної справи формується з урахуванням навантаження та спеціалізації суддів.

Стаття 2. Апеляційний суд.

Має юрисдикцію з перегляду рішень судів першої інстанції, будучи судами другої інстанції.
Апеляційним суддею може виступати Голова Окружного суду та/або Верховний суддя, Радник Верховного судді.
Позови до апеляційного суду можуть подавати будь-які особи та організації самостійно.
Судові рішення Апеляційного суду можуть бути оскаржені у Верховному судді.

Стаття 3. Верховний суд.

Верховний Суд - Суд вищої інстанції, який займається справами державної ваги, проти Високопоставлених Осіб Штату Сан-Андреас та керівників будь-яких організацій. Такі справи розглядаються Головою Верховного суду одноосібно Верховним суддею одноособово, або колегіально з іншими суддями.
Здійснює розгляд касаційних скарг, оскаржень рішень апеляційних судів та органів влади. Рішення Верховного суду є остаточними та оскарженню не підлягають, за винятком прецедентів особливої важливості.
Якщо не призначений Верховний суддя його повноваження тимчасово виконує один із окружних суддів/Радник Верховного судді, призначений Федеральним урядом.

Стаття 4. Правила подання позову.

Позов до суду подається протягом 48 годин з моменту вчинення інциденту.
Примітка: Суддя має право відхилити/прийняти цей позов після закінчення строку.
Позови до Верховного суду можуть бути подані громадянином Штату Сан-Андреас, прокуратурою або адвокатурою, а також передані Окружним судом.
У разі відмови Окружним/апеляційним/Верховним суддею позову, новий позов можна подати після закінчення 9-ти годин з моменту відхилення.
Примітка: Якщо після відхилення позову, позивач знову подав позов, коли термін закінчення не минув, суддя має право відхилити цей позов, без пояснення причини.

Стаття 5. Зустрічний позов.

Відповідач має право офіційно висунути зустрічний позов (або зустрічні позовні вимоги до позову позивача) не пізніше, ніж за 8 годин до початку судового засідання, або клопотанням під час суду.
Примітка: Зустрічна вимога має бути спрямована на зарахування початкової вимоги. Задоволення зустрічного позову виключає повне задоволення первісного позову.
Зустрічний позов приймається, якщо між зустрічним та первісним позовами є взаємозв'язок та їх спільний розгляд призведе до більш швидкого та правильного вирішення спорів.

Стаття 6. У разі відсутності суддів або інших обставин, які унеможливлюють розгляд справи судом відповідної інстанції, за винятком обставин, передбачених іншими статтями цього кодексу, справа може розглядатися судом вищої інстанції.




Розділ IV.
Правила поведінки в суді

Стаття 1. Загальні правила поведінки у суді.

Під час суду всі учасники засідання зобов'язані ставитися один до одного шанобливо, стиль мовлення має бути офіційно-діловим, заборонено підвищувати голос та голосно розмовляти.

Відкритий суд - суд, на якому можуть бути присутні всі бажаючі. Може проводитись (фото/відео) фіксація процесу суду з боку громадян. Відмова у відвідуванні такого судового засідання може бути лише у разі порушення особою чинного законодавства Штату або нестачі місць у залі засідання.
Примітка: Рішення про слухання справи у відкритому судовому засіданні може бути прийняте або при призначенні судового засідання або безпосередньо в ході судового розгляду.

Закритий суд - суд, на якому можуть бути присутніми лише суддя, який веде засідання, позивач, відповідач, їх представники, свідки(за викликом до зали), судовий пристав, держобвинувач для здійснення конвоювання за рішенням суду.
Примітка: Допуск інших осіб на закрите судове засідання здійснюється лише за дозволом головуючого судді.

Під час закритого судового засідання присутнім особам заборонено розмовляти, видавати звуки, вести фото, аудіо та відео фіксацію, пересуватися по залі суду без дозволу судді. Порушення правила може бути розцінене суддею як неповага до суду, а також може спричинити адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Заборонено запізнюватись на судове засідання більш ніж на 10 хвилин. Після закінчення 10 хвилин сторона до судового засідання може бути не допущена. У такому разі судове засідання проводитиметься без участі цієї сторони.

Під час судового засідання забороняється пересування по залі суду, використання мобільних телефонів та інших технічних засобів.

До судді всі повинні звертатися "Ваша честь". Категорично заборонено переходити на особи.

На відкритому судовому засіданні присутнім особам заборонено розмовляти, видавати звуки, переміщатися залом суду без дозволу судді. Порушення правил може бути розцінене суддею як неповага до суду, а також може спричинити адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Стаття 2. Відповідальність порушення правил поведінки у суді.

Порушники можуть бути видалені із зали судового засідання працівником правоохоронної структури за рішенням судді.

У разі грубого порушення суддя має право накласти штраф або притягнути порушника до кримінальної або адміністративної відповідальності.



Розділ V.
Порядок проведення суду.

Стаття 1. Початок розгляду справи у суді.

Перед початком розгляду справи в суді, суддя зобов'язаний назвати дату провадження суду, судову інстанцію, яка проводить суд та номер судового позову/справи.
Примітка: Якщо перед початком судового засідання будь-який з учасників (за винятком відповідача) не зможе з'явитися на суд або буде заміна, вони зобов'язані повідомити суддю, який проводить судовий процес про зміну за 2 години до початку суду.

На початку судового засідання суддя повинен назвати сторони судового процесу.
Примітка: Перед засіданням суду необхідно переконатися у присутності вищезазначених шляхом перевірки документів, що посвідчують особу.

Після розгляду позову судове засідання може призначатися не раніше ніж через 12 годин після розгляду.

Стаття 2. Порядок проведення слухання.

Обидві сторони мають підготуватися до судового засідання. Заздалегідь, максимум за п'ять годин до засідання, сторони повинні надати свої пронумеровані списки свідків та списки матеріалів, що додаються. У разі відсутності вчасно списків, суддя має право відмовити стороні у виклику свідків або залучення до справи матеріалів.
На початку судового засідання судовий пристав вимовляє фразу «Усім встати, суд іде!», після чого всі присутні, крім суддів, зобов'язані встати.
Суддя вимовляє: «Сьогодні (дата) в Окружному/Верховному суді розглядається справа за позовною заявою (№) від громадянина штату Сан-Андреас (Ім'я Прізвище) стосовно громадянина штату Сан-Андреас (Ім'я Прізвище), прошу сідати», після чого всім дозволено зайняти свої місця.
Суддя перевіряє явку сторін.
У разі неявки однієї із сторін, суддя розглядає справу за відсутності однієї зі сторін;
Якщо сторона, яка не з'явилася на судове засідання, попередила суд про свою неявку чи запізнення, суддя має право відкласти розгляд справи не більше ніж на 30 хвилин;
Після перевірки явки сторін суддя, судовий секретар чи судовий пристав зачитує права, зазначені у розділі 4 цього Кодексу та переходить до основної частини судового засідання.
Державний обвинувач, який представляє обвинувачення, розповідає суть діла, сторона обвинувачення заявляє суть своїх вимог.
Суддя запитує чи згідна сторона захисту з обвинуваченням. В разі згоди діло закривається, в разі незгоди сторона захисту висуває свої вимоги.
Після розкриття суті вимог сторони захисту сторони судового процесу мають право на вступне слово;
Після вступного слова від усіх сторін судового засідання сторона Обвинувачення має право поставити свої питання стороні Захисту, після сторона Захисту може задати питання стороні Обвинувачення
Після питань сторонам суд переходить до виклику свідків спочатку з боку захисту, потім з боку обвинувачення, які можуть пояснити істотно важливі факти у справі.
Після свідчень свідків суд переходить до заключного слова з боку обвинувачення, а потім з сторони захисту та підсудного.
Після того, як суддя вислухав усіх учасників судового засідання, він видаляється для ухвалення рішення.
Після винесення та прочитання судового рішення розгляд закінчено.

Стаття 3. Суддя має право ставити свої питання на будь-якому етапі судового засідання.

Стаття 4. Судова присяга.
Кожен учасник, викликаний до суду, перебуває під присягою, ухвалення присяги відбувається шляхом виголошення клятви: “Клянусь говорити правду, тільки правду і нічого крім правди”.
Порушення присяги суду тягне за собою покарання відповідно до чинного адміністративно-кримінального кодексу.

Стаття 5. Угода зі слідством (примирення сторін.

У будь-який момент до початку суду може бути здійснена угода зі слідством (примирення сторін) між стороною обвинувачення та захисту. Тобто сторона захисту може домовитися про пом'якшення покарання.
Примітка: У разі порушення статей особливої частини АКК, можливе примирення лише у разі порушення підсудним статтею: 5.1, 5.1.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.6, 6.7, 6.9, 8.1, 9.1, 9.2, 9.3, 9.5, 9.6, 9.6.1, 9.7, 11.7.1.
Виняток: Якщо особа вже була засуджена за порушення вищезгаданих статей - примирення неможливе.
При кримінальному судочинстві прокурор завжди має бути присутнім під час «угоди зі слідством». Відсутність прокурора означає неможливість угоди.
Підсумковий документ, підписаний всіма сторонами, передається судді, який виносить рішення відповідно до домовленості зі слідством. Але суддя має право відмовити в домовленості та винести інше рішення, однак, воно має бути пом'якшене.

Стаття 6. Повноваження помічника судді.

Інформувати учасників суду про всілякі зміни.
Відповідати, за погодженням із суддею, на позовні заяви та звернення.
Забезпечувати взаємозв'язок судової влади з учасниками судочинства.
Отримувати інформацію від уповноважених органів про виконання рішення суду.

Стаття 7. Судовий контроль.

Судовий пристав.
Для координації роботи державних структур контролю виконання судових актів Верховним/Окружним судом призначається судовий пристав. Повноваження судового пристава визначаються виходячи з судового акта який набрав чинності.
Примітка: Перевірку судовий пристав має право провести після закінчення 24 годин з моменту набрання законної сили судової постанови.

Спецпрокурор.
У особливих випадках, при розгляді справ особливої важливості або щодо високопосадовців Верховним судом штату запитується спецпрокурор.
Спец Прокурор здійснює нагляд за розглядом справ у рамках досудових розглядів, у яких можливий конфлікт інтересів.
Повноваження спецпрокурора визначаються Верховним судом із погодженням губернатором.

Спеціальний суддя.
Призначається федеральним урядом з Окружних суддів, що діють. Тимчасово виконує роль Верховного судді в рамках оскарження дій/рішень Верховного суду згідно з Розділом 3 ст. 3 П. 2. Також розглядає діловодство на чинного верховного суддю.



Розділ VI.
Основні обов'язки судді.

Стаття 1. Суддя зобов'язаний розглянути позов після подання заяви позивачем протягом 24 годин.

Стаття 2. Розглядати звернення громадян незалежно від їх соціального статусу.

Стаття 3. Суддя зобов'язаний під час судочинства бути холоднокровним та неупередженим. Справедливо та чесно здійснювати свою діяльність.

Стаття 4. Точно виконувати вимоги законодавства та бути неупередженим.

Стаття 5. Мати минуле без будь-яких судимостей.



Розділ VII.
Судові мита та витрати.

Стаття 1. Судова влада є загальнодоступною та утримується виключно за державний бюджет. Суддям штату заборонено отримувати винагороду від учасників судочинства.

Стаття 2. Матеріальні кошти стягнуті або отримані на підставі судових актів на користь держави спрямовуються виключно до бюджету штату, причому до 25% від суми, спрямовується на фінансування роботи суддівського корпусу.

Стаття 3. У разі, якщо заявник здійснює багаторазове подання порожніх або безпідставних позовів, судом можуть призначатися штрафні стягнення.

Стаття 4. Матеріальні витрати понесені сторонами судового процесу не з вини повертаються з бюджету штату, якщо інше не передбачено судовим рішенням.

Стаття 5. У рамках позовної заяви позивач має право заявити відшкодування моральної чи матеріальної шкоди. Розмір компенсації оцінюється Позивачем самостійно, проте остаточний розмір встановлює суд.

Розмір морального відшкодування може бути від 1.000$ і до 100.000$.
Розмір матеріального відшкодування залежить від встановленого слідством чи судом розміру завданої матеріальної шкоди.
Виняток: Прецеденти особливої державної ваги за рішенням Верховного суду.

Стаття 6. Якщо позовна заява подається в рамках оскарження дій співробітника правоохоронних органів та в позовній заяві заявлені вимоги про виплату коштів, тягар відшкодування коштів лягає на орган, в якому служить/служив співробітник.

Стаття 7. Судовий штраф не може перевищувати суму 500.000 $.




Розділ VIII.
Юридична реабілітація.

Стаття 1. Юридична реабілітація - відновлення у правах та зняття обмежень на провадження діяльності в органах державної влади та виборчих процесах.

Стаття 2. Особа, яка відбула покарання після закінчення випробувального терміну, може звернутися до суду за юридичною реабілітацією.
Випробувальний термін становить:
- 3 роки при 7-річній судимості;
- 10 років при 21-річній судимості;
- 14 років при довічній судимості.
Стаття 3. Верховний суддя має право здійснювати юридичну реабілітацію та знімати судимості за всі злочини, крім випадків державної зради.

Стаття 4. Заява на юр. реабілітацію подаються виключно за офіційною формою та оподатковуються держмитом, розмір якого встановлює Верховний суддя залежно від тяжкості злочину.
Примітка: Розмір держмита не може бути меншим 30.000$ та більше 500.000$.

Стаття 5. Юр. реабілітації здійснюється за регламентом, який встановлюється Головою Верховного суду.

Стаття 6. Для особи, яка відбула кілька покарань в різний час, випробувальний термін починається з дати останнього покарання




Розділ IX.
Судовий запит

Стаття 1. Судовий запит - це офіційний запит судових органів, спрямований на встановлення та/або витребування тих чи інших обставин, або юридично значущих фактів.

Стаття 2. Обставини та юридично значущі факти, які необхідно встановити та/або витребувати, встановлюються судом. Судовий запит, який суперечить постанові суду, є нікчемним.

Стаття 3. Співробітники USSS на підставі ухвали суду надсилають судовий запит до державної організації в особі її керівника. Керівник організації має право
делегувати виконання судового запиту уповноваженим на це співробітникам і зобов'язаний виконати такий запит або повідомити співробітника USSS, який направив такий запит, про неможливість його виконання із зазначенням причини, за якими судовий запит не може бути виконаний.

Стаття 4. Судовий запит може бути поданий виключно під час судового розгляду.

Стаття 5. Надаючи судовий запит, співробітники USSS зобов'язані повідомити керівника організації про діючий запит. Обов'язок повідомити реалізується публікацією запиту у розділі постанов.

Стаття 6. Судовий запит підлягає виконанню протягом 24 годин з моменту повідомлення керівника організації.

Стаття 7. Суддя будь-якої миті має право визнати судовий запит недійсним на підставі публікації постанови.

Стаття 8. У разі ігнорування або невиконання судового запиту керівник організації або співробітник, відповідальний за виконання запиту, притягується до
відповідальності, передбаченої АКК СА.
 
Останнє редагування модератором:
Статус
Закрита.
Зверху