Адміністративно-Кримінальний кодекс штату Сан-Андреас.

Статус
Закрита.

Tag Kridz

Головний Адміністратор
Команда форуму
ГЛ.Адміністратор
Розділ 1.
Загальні положення про правопорушення, злочини та провини

Стаття 1.1. Правопорушення - це неправомірне (протиправне) суспільно-шкідливе винне діяння (дія чи бездіяльність) деліктоздатної особи, за вчинення якого особа може бути притягнута до юридичної відповідальності. Правопорушення за ступенем суспільної небезпеки поділяються на злочини і провини.

Стаття 1.2. Злочином (кримінальним правопорушенням) визнається винно скоєне суспільно небезпечне діяння, заборонене цим Кодексом під загрозою притягнення до кримінальної відповідальності.

Стаття 1.3. Провиною (адміністративним правопорушенням, проступком) визнається суспільно шкідливе діяння, що посягає на встановлені законами чи підзаконними актами суспільні відносини, яке відрізняється невеликою суспільною небезпекою та заборонене будь-яким нормативним правовим актом під загрозою притягнення до адміністративної відповідальності.

Стаття 1.3.1. Види адміністративних покарань:
Попередження - міра адміністративного покарання, виражена в офіційному засудженні фізичної чи юридичної особи. Попередження виноситься в усній формі.
Адміністративний штраф - грошове стягнення щодо особи, виражене у певній сумі.
Адміністративний арешт - обмеження волі на термін до 40 діб.
Примітка: до 60 діб, якщо були зафіксовані обставини, що обтяжують покарання.
Конфіскація зброї чи предмета скоєння адміністративного правопорушення - примусове безоплатне звернення у власність Штату не вилучених з обороту речей.

Стаття 1.3.2. При малозначності вчиненого адміністративного правопорушення уповноважена особа може звільнити особу, яка вчинила адміністративне правопорушення, від адміністративної відповідальності та обмежитися усним зауваженням.

Стаття 1.3.3. Строки давності адміністративної відповідальності.
Особа звільняється від Адміністративної відповідальності, якщо з дня скоєння злочину минуло 10 років [ 10 ООС днів ] , при цьому особа навмисно не ховалася від відповідальності.
Стаття 1.4. Не є злочином дія (бездіяльність), хоча формально і містить ознаки злочину, але з малозначності не становить суспільної небезпеки.

Стаття 1.5. Сукупністю злочинів визнається скоєння двох чи більше правопорушень . При сукупності злочинів особа несе кримінальну відповідальність за кожен скоєний злочин за відповідною статтею особливої частини цього Кодексу.

Стаття 1.6. Замахом на злочин визнаються навмисні дії (бездіяльність) особи, безпосередньо спрямовані на скоєння злочину, якщо при цьому злочин не було доведено до кінця за обставинами, що не залежать від цієї особи. Кримінальна відповідальність за замах настає за статтею цього Кодексу, яка передбачає відповідальність за закінчений злочин, з посиланням на цю статтю, але не може перевищувати половини граничного покарання за злочин. Якщо граничне покарання у вигляді позбавлення волі становить 2 роки або менше, особа не може бути позбавлена волі, а має сплатити половину від штрафу, передбаченого статтею чи половину суми виходу під заставу.

Стаття 1.7. Співучастю у правопорушенні визнається навмисна спільна участь двох чи більше осіб у скоєнні умисного злочину.

Стаття 1.8. Співучасниками правопорушення є виконавець, організатор, підбурювач і пособник.

Виконавець (Співвиконавець) - особа, яка безпосередньо вчинила правопорушення, або брала участь у його скоєнні спільно з іншими особами (співвиконавцями);

Організатор - особа, яка організувала вчинення правопорушення або керувала його підготовкою чи вчиненням. Організатором також є особа, яка утворила організовану групу чи злочинну організацію або керувала нею, або особа, яка забезпечувала фінансування чи організовувала приховування злочинної діяльності організованої групи або злочинної організації.

Підбурювач - особа, яка схилила іншу особу до скоєння правопорушення шляхом умовляння, підкупу, загрози або іншим способом, встановленим законом.

Пособник - особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню правопорушення іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати правопорушника, знаряддя чи засоби вчинення правопорушення, сліди правопорушення чи предмети, здобуті незаконним шляхом, придбати чи збути такі предмети, або іншим чином сприяти приховуванню правопорушення.
Стаття 1.9. Співучасники правопорушення незалежно від виду співучасті відповідають у рівному обсязі.

Стаття 1.10. Правопорушення визнається скоєним групою осіб, якщо у його вчиненні спільно брали участь два або більше виконавців.

Стаття 1.11. Вчинення правопорушення групою осіб тягне за собою обтяжуючі обставини.




Розділ 2.
Обставини, що виключають злочинність дії та категорії злочинів.

Стаття 2.1. Не є злочином заподіяння шкоди посягаючій особі в стані необхідної оборони, при захисті особи та прав оборонця або інших осіб, якщо це посягання було пов'язане з насильством, небезпечним для життя оборонця або іншої особи, або безпосередньою загрозою застосування такого насильства.

Стаття 2.2. При заподіянні шкоди у стані необхідної оборони не повинні бути порушені межі необхідної оборони (навмисні дії, які явно не відповідають характеру та небезпеці зазіхання).

Стаття 2.3. Не є злочином заподіяння шкоди особі, яка вчинила злочин, при його затриманні для доставлення органам влади, якщо іншими засобами затримати таку особу не було можливо і при цьому не було допущено перевищення необхідних для цього заходів (коли особі без необхідності завдається явно надмірна, не викликана обстановкою шкода).

Стаття 2.4. Не є злочином заподіяння шкоди у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі та правам даної особи або інших осіб, якщо ця небезпека не могла бути усунена іншими засобами і при цьому не було допущено перевищення меж крайньої необхідності (явно не відповідної характеру та ступеня загрозливої небезпеки та обставин).

Стаття 2.5. Не є злочином заподіяння шкоди при обґрунтованому ризику для досягнення суспільно корисної мети, якщо зазначена мета не могла бути досягнута не пов'язаними з ризиком діями (бездіяльністю). Ризик не визнається обґрунтованим, якщо він свідомо був пов'язаний із загрозою для життя багатьох людей.

Стаття 2.6. Не є злочином заподіяння шкоди інтересам, що охороняються особою, яка діє на виконання обов'язкових для нього наказів або розпоряджень, що надійшли від керівника. Кримінальну відповідальність за заподіяння такої шкоди несе особа, яка віддала незаконні наказ чи розпорядження. (Особа, яка вчинила злочин на виконання свідомо незаконних наказів або розпоряджень, несе кримінальну відповідальність на загальних підставах. Невиконання свідомо незаконних наказів або розпоряджень виключає кримінальну відповідальність).

Стаття 2.7. При передачі затриманого від співробітника однієї державної структури до іншої обов'язковою умовою є надання розпізнавального жетона/бейджа/шеврона або посвідчення. Також відповідальність за цього затриманого несе співробітник, який передав злочинця, а не державний службовець, який скоїв ув'язнення.

Стаття 2.8. Дія (бездіяльність), вчинена ненавмисно, тобто через необережність, якщо вона містить ознаки кримінального правопорушення, не виключає притягнення до кримінальної відповідальності.

Стаття 2.8.1. Дія визнається навмисною, якщо особа усвідомлювала суспільну небезпеку діяння і бажала настання небезпечних наслідків або ставилася до їх настання байдуже.

Стаття 2.8.2. Дія визнається ненавмисною, якщо особа передбачала можливість настання суспільно небезпечних наслідків діяння, але без достатніх для того підстав, самовпевнено розраховувала на запобігання цим наслідкам, а також не передбачала можливості настання суспільно небезпечних наслідків діяння.

Стаття 2.9. Особа звільняється від притягнення до кримінальної відповідальності, якщо через об’єктивні причини вона не могла усвідомлювати суспільної небезпеки своїх дій та не передбачала можливості настання суспільно небезпечних наслідків.
Примітка: об’єктивними причинами є стан неосудності, а саме: тяжкі психологічні захворювання та нервові розлади. Також до таких причин відноситься стан афекту. Факт неосудності або афекту повинен бути підтверджений лікарем на основі повного та всебічного діагностування.

Стаття 2.10. Залежно від характеру та ступеня суспільної небезпеки діяння, передбачені цим Кодексом, поділяються на злочини невеликої тяжкості, злочини середньої тяжкості, тяжкі злочини та особливо тяжкі злочини.

Стаття 2.10.1 Злочинами невеликої тяжкості визнаються навмисні та необережні діяння, за вчинення яких передбачено кримінальний штраф або покарання, що не перевищують двох років позбавлення волі.

Стаття 2.10.2 Злочинами середньої тяжкості визнаються умисні чи необережні діяння, за вчинення яких максимальне покарання, передбачене цим Кодексом, не менше трьох і не більше чотирьох років позбавлення волі.

Стаття 2.10.3 Тяжкими злочинами визнаються навмисні або необережні діяння, за вчинення яких максимальне покарання, передбачене цим Кодексом, не менше п'яти і не більше восьми років позбавлення волі.

Стаття 2.10.4 Особливо тяжкими злочинами визнаються навмисні діяння, за вчинення яких було призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад вісім років.

Стаття 2.10.5 З урахуванням фактичних обставин злочину та ступеня його суспільної небезпеки суд має право за наявності пом'якшуючих покарання обставин і за відсутності обставин, що обтяжують покарання, змінити категорію злочину на менш тяжку, але не більше ніж на одну категорію злочину.



Розділ 3.
Призначення покарання та звільнення від кримінальної відповідальності та покарання

Стаття 3.1. Особі, визнаній винною у скоєнні злочину, призначається справедливе покарання в межах, передбачених відповідною статтею Особливої частини цього Кодексу, та з урахуванням положень Загальної частини цього Кодексу.

Стаття 3.2. При призначенні покарання враховуються характер та ступінь суспільної небезпеки злочину та особистість винного, у тому числі обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Стаття 3.2.1 Істотним порушенням прав визнається порушення права і свободи людини і громадянина, закріплених у Конституції, і навіть у загальновизнаних принципах і норми міжнародного права.

Стаття 3.2.2 При сукупності злочинів покарання призначається не більше тієї статті, яка передбачає найсуворіше покарання. При цьому суд може призначити покарання окремо за кожен скоєний злочин шляхом їх повного або часткового складання.

Стаття 3.2.3 При затриманні державного службовця, якщо за скоєні ним діяння, у санкції статті передбачено адміністративний/кримінальний штраф чи арешт/позбавлення волі, міру покарання обирає співробітник прокуратури.

Стаття 3.3 Обставинами, що пом’якшують кримінальну відповідальність, визнаються:
  • Скоєння злочину внаслідок фізичного чи психічного примусу або з матеріальної, службової чи іншої залежності;​
  • Скоєння злочину у разі порушення умов правомірності необхідної оборони, затримання особи, яка вчинила злочин, крайньої необхідності, обґрунтованого ризику, виконання наказу чи розпорядження;​
  • Протиправність або аморальність поведінки потерпілого, яка стала приводом для злочину;​
  • Явка з повинною, активне сприяння розкриттю та розслідуванню злочину, викриттю та кримінальному переслідуванню інших співучасників злочину;​
  • Угода зі слідством;​
  • Надання медичної та іншої допомоги потерпілому після скоєння злочину, добровільне відшкодування майнової шкоди та моральної шкоди, заподіяної внаслідок злочину, інші дії, спрямовані на загладжування шкоди, заподіяної потерпілому;​
  • Інші обставини, встановлені судом або прокуратурою.​
Примітка: Застосування обставин, що пом’якшують кримінальну відповідальність є правом, а не обов’язком суду, прокуратури, співробітників LSPD та FIB за наявності відповідних обставин. У разі здійснення громадянином злочину із застосуванням пом’якшувальних обставин щодо нього, термін ув’язнення може бути скорочений на 2 роки.
У разі, якщо на правопорушника накладаються пом’якшувальні обставини, а термін ув’язнення за порушену ним статтю становить 2 роки, громадянин може бути звільнений від кримінальної відповідальності, але на нього накладається адміністративний штраф у розмірі 5.000$ та відшкодування завданих збитків.
У разі, якщо в якості покарання було призначено кримінальний штраф, за наявності пом’якшувальних обставин призначається штраф на 50% менший від штрафу, який передбачений статтями, що були порушені.

Стаття 3.3.1 Обставинами, що пом’якшують адміністративну відповідальність, визнаються:
  • щире розкаяння винного;​
  • відвернення винним шкідливих наслідків, відшкодування збитків чи усунення заподіяної шкоди;​
  • вчинення правопорушення під впливом сильного душевного хвилювання або при збігу тяжких особистих або сімейних обставин;​
  • Інші обставини, встановлені судом або прокуратурою.​
Примітка: У разі здійснення громадянином адміністративного правопорушення із застосуванням пом’якшувальних обставин щодо нього, термін обмеження волі може бути скорочений на 20 діб.
У разі, якщо на правопорушника накладаються пом’якшувальні обставини, а термін ув’язнення за порушену ним статтю становить 20 діб, громадянин може бути звільнений від адміністративної відповідальності, передбаченої порушеними статтями, але на нього накладається адміністративний штраф у розмірі 2.000$ та відшкодування завданих збитків.
У разі, якщо в якості покарання було призначено адміністративний штраф, за наявності пом’якшувальних обставин призначається штраф на 50% менший від штрафу, який передбачений статтями, що були порушені.

Стаття 3.4 Обставинами, що обтяжують кримінальну відповідальність, визнаються:
  • Скоєння злочину у складі групи осіб;​
  • Рецидив, тобто скоєння особою нового злочину після засудження за попереднє діяння у разі, якщо судимість не знято та не погашено в установленому законом порядку.​
  • Скоєння злочину з мотивів політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті, або ворожнечі або з мотивів ненависті чи ворожнечі щодо будь-якої соціальної групи;​
  • Вчинення злочину з помсти за правомірні дії інших осіб, а також з метою приховати інший злочин чи полегшити його вчинення;​
  • Скоєння злочину щодо особи або її близьких у зв'язку із здійсненням цією особою службової діяльності або виконанням громадського обов'язку;​
  • Скоєння злочину з особливою жорстокістю, садизмом, знущанням, а також муками для потерпілого;​
  • Скоєння злочину з використанням довіри, наданої винному через його службове становище чи договору;​
  • Скоєння злочину з використанням форменого одягу чи документів представника влади;​
  • Скоєння злочину у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння;​
  • Скоєння злочину використанням психічного тиску на потерпілого;​
  • Скоєння злочину з використанням умов воєнного, надзвичайного стану або інших надзвичайних подій​
  • Одночасне скоєння 3-х або більше злочинів (не може застосовуватися, якщо судом було прийнято рішення про часткове або повне складання покарань)​
Примітка: Застосування обставин, що обтяжують кримінальну відповідальність є правом, а не обов’язком суду, прокуратури, співробітників LSPD та FIB за наявності відповідних обставин. У разі скоєння громадянином злочину із застосуванням обтяжуючих обставин щодо нього, термін ув’язнення може бути продовжений на 2 роки.
У разі, якщо на правопорушника накладаються обтяжуючі обставини, а термін ув’язнення за порушену ним статтю становить 10 років, на порушника також накладається штраф у розмірі 20.000$.
У разі, якщо в якості покарання було призначено кримінальний штраф, за наявності обтяжуючих обставин призначається штраф на 50% більший від штрафу, який передбачений статтями, що були порушені.

Стаття 3.4.1 Обставинами, що обтяжують адміністративну відповідальність, визнаються:
  • продовження протиправної поведінки, незважаючи на вимогу уповноважених на те осіб припинити її;​
  • повторне протягом 3-х років вчинення такого ж або подібного правопорушення, за яке особу вже було притягнуто до адміністративної відповідальності; вчинення правопорушення людиною, яка раніше вчинила злочин;​
  • втягнення неповнолітнього в правопорушення;​
  • вчинення правопорушення групою осіб;​
  • вчинення правопорушення в умовах стихійного лиха чи за інших надзвичайних обставин;​
  • вчинення правопорушення в стані сп'яніння.​
Примітка: Застосування обставин, що обтяжують адміністративну відповідальність є правом, а не обов’язком суду, прокуратури, співробітників LSPD та FIB за наявності відповідних обставин. У разі скоєння громадянином адміністративного правопорушення із застосуванням обтяжуючих обставин щодо нього, термін обмеження волі може бути продовжений на 20 діб.
У разі, якщо в якості покарання було призначено адміністративний штраф, за наявності обтяжуючих обставин призначається штраф на 50% більший від штрафу, який передбачений статтями, що були порушені.

Стаття 3.4.2 Обставинами, що обтяжують адміністративну чи кримінальну відповідальність, не можуть визнаватися обставини передбачені в статтях особливої частини цього кодексу як ознака правопорушення, що впливає на його кваліфікацію, а також будь-які інші обставини, які не передбачаються статтями 3.4, 3.4.1 цього кодексу.

Стаття 3.5 Час утримання особи під вартою до судового розгляду враховується під час винесення вироку.

Стаття 3.6 Штрафи за кримінальними злочинами, передбачені статтями цього Кодексу, можуть призначатися у судовому порядку, ордером або постановою прокуратури .
Примітка: призначити покарання у вигляді кримінального штрафу постановою прокуратури можна виключно у разі здійснення угоди зі слідством.

Стаття 3.6.1 Штрафи за кримінальними злочинами, передбачені статтями 5.7, 5.8 цього Кодексу, можуть призначатися виключно у судовому порядку.

Стаття 3.6.1 Штрафи з адміністративних правопорушень можуть призначатися у судовому порядку, прокуратурою або співробітниками правоохоронних структур, якими є: Los Santos Police Department (далі – LSPD), та Federal Investigation Bureau (далі – FIB).

Стаття 3.7. Внаслідок судового процесу у справі можуть бути призначені такі види покарань:

Дисциплінарна відповідальність;
Адміністративний чи кримінальний штраф;
Адміністративний арешт;
Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;
Звільнення з державної чи військової служби, у тому числі з позбавленням усіх звань, нагород та привілеїв;
Позбавлення волі на певний термін.

Стаття 3.7.1 Якщо було здійснено угоду зі слідством, то судом може бути призначено покарання у вигляді кримінального штрафу від 50.000$ до 250.000$ залежно від обставин та скоєних злочинів на користь скарбниці штату.
Примітка: Компенсації постраждалим сторонам не входять у розмір штрафу.

Стаття 3.8 У разі вчинення особою тяжкого або особливо тяжкого злочину, термін позбавлення волі може перевищувати встановлений цим Законом. Рішення про збільшення покарання може прийматися виключно у судовому порядку.

Стаття 3.9 Закон/кодекс про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом’якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

Стаття 3.9.1 Закон/кодекс про кримінальну відповідальність, що встановлює злочинність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі.

Стаття 3.9.2 Якщо новий закон/кодекс про кримінальну відповідальність пом'якшує покарання за діяння, яке відбувається особою, це покарання підлягає скорочення у межах, передбачених новим законом/кодексом.


Розділ 4.
Звільнення від кримінальної відповідальності та покарання

Стаття 4.1 Особу, яка вперше вчинила злочин, передбачений статтями особливої частини цього кодексу, граничний термін покарання, за яке не перевищує 4 роки позбавлення волі, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим і загладила заподіяну потерпілому шкоду.
Примітка: Співробітник, який проводив процесуальні дії стосовно порушника, може бути визнаний потерпілим лише за рішенням прокуратури штату.

Стаття 4.2 Особу, яка вперше вчинила злочин, може бути звільнено судом або прокуратурою від адміністративної чи кримінальної відповідальності з призначенням штрафу від 10.000$ за кожне порушення чинного адміністративно-кримінального кодексу, за винятком якщо правопорушник порушив 4 чи більше статей особливої частини цього кодексу.

Стаття 4.3 Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня скоєння злочину минуло 30 років ((30 діб)).

Стаття 4.4 До осіб, які вчинили злочини, поміченими "***", цього Кодексу, терміни давності не застосовуються.

Стаття 4.5 Позбавлення права на роботу чи службу у державних установах та організаціях:

Статті позначені "*" передбачають заборону на роботу, службу в державних установах, організаціях та накладають судимість на 7 років (( 7 діб )).
Примітка: Кримінальні статті, що не мають такого маркування, за якими було призначено покарання у вигляді позбавлення волі, також накладають судимість на семирічний термін.

Статті позначені "**" передбачають заборону на роботу, службу в державних установах, організаціях та накладають судимість на 21 рік. (( 21 доба ))

Статті позначені "***" передбачають довічну судимість та заборону на роботу, службу в державних установах, організаціях.

За статті ((5.3); (5.4); (6.1); (11.1); (11.2); (11.3); (11.10.1); (13.1); (13.2); (15.2); (16.1)) позначені "***" передбачають обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

Стаття 4.5.1 Термін заборони обчислюється з моменту відбуття покарання.

Стаття 4.6 Особа, яка добровільно здала предмети, зазначені у статтях 11.8, 11.9, 11.9, 12.1, 12.2, 12.5, 12.6 цього Кодексу, звільняється від кримінальної відповідальності за відповідною статтею. Не може визнаватись добровільною здачею предметів їх вилучення при затриманні особи, а також при провадженні будь-яких оперативних та/або слідчих дій.

Стаття 4.7 За порушення статей позначених “🟨”, в яких не передбачається покарання у вигляді штрафу, рішенням суду може бути призначений штраф до 15.000 $ за кожну статтю.

Стаття 4.8 За порушення статей позначених “🟥”, в яких не передбачається покарання у вигляді штрафу, рішенням суду може бути призначений штраф до 30.000 $ за кожну статтю.

Стаття 4.9 Сукупність штрафів, передбачених особливою частиною та згідно зі статтями 4.2, 4.7, 4.8, не можуть перевищувати суму понад 500.000$.

Стаття 4.10 Штрафи, передбачені особливою частиною цього кодексу, сплачуються до скарбниці штату через представників Департаменту фінансів або якщо було виписано тікет на його оплату уповноваженими співробітниками правоохоронних структур.

Стаття 4.11 Право виходу під заставу:
Усі адміністративні статті особливої частини даного кодексу передбачають можливість виходу під заставу.
Кримінальні статті особливої частини даного кодексу, позначені "*", та статті, що не мають такого маркування, передбачають можливість виходу під заставу.
Кримінальні статті особливої частини даного кодексу, позначені "**", передбачають заборону на вихід під заставу, якщо порушено дві або більше таких статті.
Кримінальні статті особливої частини даного кодексу, позначені "***", передбачають заборону на вихід під заставу.
Розрахунок суми застави передбачено статтею 17 Закону "Про діяльність колегії адвокатів на території штату Сан-Андреас".


Особлива частина

Вступ до особливої частини

[А] - Адміністративні правопорушення (провини), передбачені адміністративними статтями

[К] - Кримінальні правопорушення (злочини), передбачені кримінальними статтями

[🟩] - Адміністративне правопорушення (провина) із покаранням у вигляді штрафу або обмеження волі на термін до 40 діб. ((До 40 хвилин))
[🟨] - Кримінальне правопорушення із покаранням у вигляді кримінального штрафу або взяття під варту на термін до 6-ти років, з відбуванням покарання в ІТТ.
[🟥] - Кримінальне правопорушення із покаранням у вигляді взяття під варту на термін від 6-ти років, з відбуванням покарання в ІТТ.

(( Відношення ІС часу до ООС при призначенні терміну покарання:
1 рік == 10 хвилин
1 доба == 1 хвилина ))


Розділ 5.
Правопорушення проти життя та здоров'я

🟨 Стаття 5.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Завдання легких тілесних ушкоджень ((від 5% hp до 50% hp)). від 20 до 40 днів обмеження волі або відшкодування моральної шкоди (за згодою потерпілого) від 2.000$ до 5.000$

🟩Стаття 5.1.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Завдання легких тілесних ушкоджень по необережності ((від 5% hp до 50% hp)). 20 діб обмеження волі або відшкодування моральної шкоди (за згодою потерпілого) від 2.000$ до 5.000$

🟨 Стаття 5.2 [К] (РЕГІОНАЛЬНИЙ/ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Навмисне завдання тяжких тілесних ушкоджень ((від 50% hp до 100% hp або вогнепальне поранення або призведення до відключки)) - 4 роки позбавлення волі.


🟨Стаття 5.2.1 [K] (РЕГІОНАЛЬНИЙ/ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Завдання тяжких тілесних ушкоджень по необережності ((від 50% hp до 100% hp або вогнепальне поранення або призведення до відключки)) - 2 роки позбавлення волі.


🟥 Стаття 5.3 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Вбивство, тобто навмисне заподіяння смерті іншій людині ((CK/FCK)) - 8 років позбавлення волі та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

🟥 Стаття 5.4 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Тяжке вбивство, тобто вбивство двох або більше осіб, особи або її близьких у зв'язку зі здійсненням такою особою службової діяльності; досконале з особливою жорстокістю; вчинене загальнонебезпечним способом; вчинене групою осіб; з корисливих спонукань або за наймом ((CK/FCK)) - 10 років позбавлення волі та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

🟨 Стаття 5.5 [К] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Заподіяння смерті через необережність (( IC смерть персонажа )) - 4 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 5.5.1 [К] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю через необережність чи під час самооборони за умови, якщо особа, що нанесла шкоду, не викликала відповідні екстрені служби чи не намагалася іншим способом забезпечити право на першу медичну допомогу. ((Відключка)) - 2 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 5.5.2 [К] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю через необережність чи під час самооборони співробітником силової структури при виконанні за умови, якщо такий співробітник не викликав відповідні екстрені служби чи не намагався іншим способом забезпечити право на першу медичну допомогу. ((Відключка)) - 4 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 5.6 [К] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Загрози розправою, заподіяння каліцтв, смерті іншій людині, з метою залякати його - 2 роки позбавлення волі, або штраф від 10.000$ до 30.000$.

🟨 Стаття 5.7 [К] (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Загроза розправою (пряма чи непряма) посадовцю (співробітнику держ. структур) або членам його сім'ї - 4 роки позбавлення волі, або штраф від 25.000$ до 50.000$.

🟥 Стаття 5.8. [K] *** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Доведення до самогубства. Підбурювання до самогубства або пособництво в самогубстві особи, яка через вік або стан психіки не могла усвідомлювати свої дії чи керувати ними, кваліфікується як умисне вбивство за умови, що самогубство мало місце - 6 років позбавлення волі.


Розділ 6.
Правопорушення проти свободи, честі та гідності особистості

🟥 Стаття 6.1 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Викрадення людини, тобто незаконне обмеження пересування та транспортування людини без її згоди та відома, а також незаконна ізоляція людини виражена в обмеження її конституційних прав. - 6 років позбавлення волі та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

🟩 Стаття 6.2 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Наклеп щодо державного службовця, тобто поширення завідомо хибних відомостей, що ганьблять честь і гідність державного службовця або підривають його репутацію - штраф у розмірі 5.000 $ або 20 діб обмеження волі.

🟨 Стаття 6.2.1 [К]* (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Введення в оману державного службовця - 4 роки обмеження волі.

🟩 Стаття 6.3 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Наклеп, що міститься у публічному виступі, засобах масової інформації або з використанням свого службового становища - штраф у розмірі 7.000 $ або 20 діб обмеження волі.

🟩 Стаття 6.4 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Наклеп, пов'язаний з обвинуваченням особи у скоєнні злочину - штраф у розмірі 7.000 $ або 20 діб обмеження волі.

🟩 Стаття 6.5 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Підрив ділової репутації особи та образи співробітниками представництва засобів масової інформації, а також порушення законодавства про журналістську діяльність - штраф у розмірі 14.000 $ або 40 діб обмеження волі, без права здійснювати журналістську діяльність протягом 7 років (( 7 днів)).

🟩 Стаття 6.6 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Наклепи щодо громадян штату, тобто поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність громадянина штату або підривають його репутацію - 20 діб обмеження волі або штраф до 5.000 $.

🟩 Стаття 6.7 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Образа, тобто приниження честі та гідності іншої особи, виражене в непристойній формі. Образа полягає у негативній оцінці особистості чи зовнішності людини, її якостей, поведінки, у формі, що суперечить встановленим правилам поведінки та вимогам загальнолюдської моралі. Штраф - 3.000 $ або 20 діб обмеження волі.

🟩 Стаття 6.8 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Порушення встановленого законодавством чи іншим нормативно-правовим актом порядку розгляду звернень громадян, об'єднань громадян, зокрема юридичних, посадовими особами державних та інших організацій - штраф у розмірі від 2.000$ до 5.000 $.

🟩 Стаття 6.9 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Дискримінація, тобто порушення прав, свобод та законних інтересів людини та громадянина залежно від її статі, раси, кольору шкіри, національності, мови, походження, майнового, сімейного, соціального та посадового становища, віку, місця проживання, ставлення до релігії, переконань, приналежності чи не приналежності до громадських об'єднань чи будь-яких соціальних груп - штраф у розмірі 5.000$ та відшкодування моральної шкоди у розмірі 2.000$.

🟩 Стаття 6.10 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Порушення державним службовцем етичного кодексу а також норм професійної етики та зовнішнього вигляду, встановлених внутрішніми нормативно-правовими актами організацій, у тому числі їх статутами - штраф від 15.000$ до 80.000$.

🟨 Стаття 6.10.1 [К] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Грубе чи неодноразове навмисне порушення державним службовцем норм, встановлених етичним кодексом штату Сан-Андреас - штраф у розмірі 80.000$ та 2 роки позбавлення волі. (Див. ст. 5 розділу VI Етичного кодексу штату Сан-Андреас)


Розділ 7.
Правопорушення проти статевої недоторканості та статевої свободи особистості

🟨 Стаття 7.1 [К]**(РЕГІОНАЛЬНИЙ) Згвалтування, мужоложство, лесбіянство або інші дії сексуального характеру, тобто статеві зносини із застосуванням насильства або з загрозою його застосування до потерпілої (потерпілого) або до інших осіб або з використанням безпорадного стану потерпілому (потерпілому) - 6 років позбавлення волі або штраф до 30.000$ потерпілій стороні.

🟥 Стаття 7.2 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Згвалтування, мужоложство, лесбіянство або інші дії сексуального характеру, що спричинило необережність заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю або смерть потерпілого (потерпілої) - 8 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 7.3 [К](РЕГІОНАЛЬНИЙ) Примушення особи до статевих зносин, мужоложства, лесбіянства або вчинення інших дій сексуального характеру шляхом шантажу, загрози знищенням, пошкодженням або вилученням майна або з використанням матеріальної або іншої залежності потерпілого (потерпілої) - 2 роки позбавлення волі або штраф 20.000 $.


Розділ 8.
Правопорушення проти конституційних прав і свобод людини та громадянина

🟩 Стаття 8.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Незаконне збирання чи розповсюдження відомостей про приватне життя особи, що становлять її особисту чи сімейну таємницю, без її згоди або розповсюдження цих відомостей у публічному виступі, публічному творі чи засобах масової інформації, у тому числі з використанням свого службового становища - 20 діб обмеження волі або штраф до 7.000 $.

🟩 Стаття 8.2 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Незаконне проникнення в житло, вчинене проти волі особи, яка проживає в ньому, в тому числі з використанням свого службового становища. - 20 діб обмеження волі чи штраф 7.000$.

🟨 Стаття 8.3 [К] * (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Перешкоджання вільному здійсненню громадянином своїх виборчих прав, зокрема пов'язані з підкупом, обманом, примусом, застосуванням насильства чи погрозою його застосування. - 4 роки позбавлення чи штраф 14.000$.

🟩 Стаття 8.4 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів шляхом примусу їх до поширення або відмови від поширення інформації. - 40 діб обмеження волі чи штраф до 7.000$.

🟩 Стаття 8.5 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів шляхом незаконного обмеження права пошуку, отримання, передачі, виробництва та розповсюдження інформації будь-яким законним способом - 40 діб обмеження волі чи штраф 7.000$.

🟩 Стаття 8.6 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Перешкоджання у будь-якій формі законній діяльності медичного працівника з надання медичної допомоги, якщо ця дія не містить ознак кримінального діяння - 20 діб обмеження волі чи штраф 5.000$.


Розділ 9.
Правопорушення проти власності

🟩 Стаття 9.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ/ФІНАНСОВИЙ) Крадіжка, тобто таємне розкрадання чужого майна - штраф $5.000 та відшкодування збитків або 40 діб обмеження волі.

🟩 Стаття 9.2 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ/ФІНАНСОВИЙ) Шахрайство, тобто розкрадання чужого майна або набуття права на чуже майно шляхом обману, шантажу або зловживання довірою - штраф 7.000$ та відшкодування збитків або 40 діб ув’язнення.

🟨 Стаття 9.3 [К] ** (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Грабіж, тобто відкрите розкрадання чужого майна - 4 роки позбавлення волі або штраф 14.000$, відшкодування збитків.

🟥 Стаття 9.4 [К]**(РЕГІОНАЛЬНИЙ) Розбій, тобто напад з метою розкрадання чужого майна, скоєний із застосуванням насильства, небезпечного для життя чи здоров'я, або із загрозою застосування такого насильства - 6 років позбавлення волі та відшкодування збитків.

🟥 Стаття 9.4.1 [К]*** (ФЕДЕРАЛЬНО-РЕГІОНАЛЬНИЙ) Розбій, вчинений по відношенню до фінансової установи - 8 років позбавлення волі.

🟩 Стаття 9.5 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Неправомірне заволодіння автомобілем або іншим транспортним засобом як з метою розкрадання, так і без (викрадення Т/З) - 40 діб обмеження волі або штраф 7.000 $.

🟩 Стаття 9.6 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Навмисне пошкодження чужого майна - відшкодування потерпілому завданих збитків, 20 діб обмеження волі або штраф 7.000$.

🟩 Стаття 9.6.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Навмисне пошкодження чужого майна, якщо ці дії не завдали значної шкоди - відшкодування потерпілому завданих збитків або штраф 2.500$.

🟨 Стаття 9.7 [К] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Навмисне знищення чужого майна. - 4 роки позбавлення волі або штраф 20.000 $.

🟥 Стаття 9.8 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Навмисне знищення державного майна. - 6 років позбавлення волі.
Примітка: Наприклад - знищення автівок та гвинтокрилів держслужбовців.

🟨 Стаття 9.8.1 [К]*(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Навмисне пошкодження державного майна. - 2 роки позбавлення волі.
Примітка: все що стосується державних організацій.

Розділ 10.
Правопорушення у сфері економічної діяльності

🟨 Стаття 10.1 [К]*(ФІНАНСОВИЙ) Здійснення підприємницької діяльності без реєстрації чи ліцензії - штраф у двократному розмірі вартості реєстрації чи оформлення ліцензії а також 6 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 10.1.1 [К]*(ФІНАНСОВИЙ) Співпраця з організацією, надання послуг організації, яка здійснює свою підприємницьку діяльність без реєстрації - 4 роки позбавлення волі або штраф у розмірі від 30.000$ до 50.000$ за рішенням суду.

🟩 Стаття 10.1.2 [А] (ФІНАНСОВИЙ) Працевлаштування та робота у комерційній організації, що здійснює свою діяльність без реєстрації та/або без ліцензії на ведення підприємницької діяльності - 40 діб позбавлення волі або штраф у розмірі 20.000$.

🟨 Стаття 10.2 [К]*(ФІНАНСОВИЙ) Примус до вчинення правочину або відмови від його вчинення шляхом шантажу або під загрозою застосування насильства, знищення або пошкодження чужого майна. - 4 роки позбавлення волі.

🟩 Стаття 10.3 [А] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Організація, проведення та участь в азартних іграх у громадських місцях - 20 діб обмеження волі або штраф 5.000 $.

🟥 Стаття 10.4 [К]** (ФІНАНСОВИЙ) Ухилення від сплати податків - Примусове стягнення суми боргу у 3-х кратному розмірі та 10 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 10.5 [К] * (ФІНАНСОВИЙ) Приховування коштів чи майна, з яких має здійснюватися стягнення податків – 4 роки позбавлення волі.


🟨Стаття 10.5.1 [К]** (РЕГІОНАЛЬНИЙ/ФІНАНСОВИЙ) Підробка грошових активів а також купівля, перевезення, зберігання, продаж підроблених грошових активів - 6 років позбавлення волі або штраф у розмірі 35.000$.

🟩 Стаття 10.6 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Браконьєрство - вилов риби та мисливство поза спеціально відведеними місцями без відповідної ліцензії або збирання біологічних та мисливських ресурсів у кількості, що перевищує встановлені відповідальними органами норми - Штраф від 10.000$ до 20.000$ (залежно від ступеня порушення закону про «Вилов риби» та закону «Про мисливство та збереження мисливських ресурсів» штату Сан-Андреас).

🟨 Стаття 10.7 [К]**(ФІНАНСОВИЙ) Обмеження конкуренції шляхом укладання угоди між суб'єктами-конкурентами, або вчинене особою з використанням свого службового становища, якщо це діяння завдало великої шкоди громадянам, організаціям або державі, або спричинило вилучення доходу у великому розмірі - штраф у розмірі до $100.000 а також 6 років позбавлення волі.


Розділ 11.
Правопорушення проти громадської безпеки

🟥 Стаття 11.1 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Тероризм, тобто вчинення вибуху, підпалу або інших дій, що лякають населення і створюють небезпеку загибелі людини, заподіяння значної майнової шкоди або настання інших тяжких наслідків, з метою дестабілізації діяльності органів влади або міжнародних організацій або впливу на прийняття ними рішень, а також загроза вчинення зазначених дій з метою на прийняття рішень органами влади. - 10 років позбавлення волі та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

🟥 Стаття 11.2 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Вербування чи інше залучення особи до тероризму, а також фінансування тероризму. - 8 років позбавлення волі та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.Вербування чи інше залучення особи до тероризму, а також фінансування тероризму. - 8 років позбавлення волі.

🟥 Стаття 11.3 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Захоплення чи утримання особи як заручника, скоєні з метою примусу держави, організації чи громадянина вчинити будь-яку дію чи утриматися від скоєння будь-якої дії як умови звільнення заручника. - 8 років позбавлення волі та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

🟥 Стаття 11.4 ** [К](ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Свідомо хибне повідомлення про підготовку вибуху, підпал або інші дії, що створюють небезпеку загибелі людей, заподіяння значної майнової шкоди або настання інших суспільно небезпечних наслідків. - штраф у розмірі 49.000 $ або 6 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 11.5 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Організація масових заворушень, а також участь у них, що супроводжувалися насильством, погромами, підпалами, знищенням майна, застосуванням зброї, вибухових пристроїв, вибухових, отруйних або інших речовин і предметів, що становлять небезпеку для оточуючих, а також наданням збройного опору представнику влади, а також підготовка особи для організації таких масових заворушень або участі в них. - 8 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 11.6 [К]*(РЕГІОНАЛЬНИЙ) Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку, що виражає явну неповагу до суспільства, яке скоєно із застосуванням зброї чи предметів, що використовуються як зброя, або за мотивами політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті чи ворожнечі або за мотивами ненависті або ворожнечі щодо будь-якої соціальної групи, а також неодноразове та злісне дрібне хуліганство - 4 роки позбавлення волі.

🟩 Стаття 11.6.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Дрібне хуліганство, тобто порушення суспільного ладу, що виражає явну неповагу до суспільства, порушення правил перебування в установах, організаціях - 20 діб обмеження волі або штраф 5.000 $.
Примітка: до дрібного хуліганства також відноситься куріння в державних установах та танці з включеною музикою.

🟩 Стаття 11.7 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Незаконне проникнення на охоронюваний відповідно до законодавства штату Сан-Андреас, об'єкт - 40 діб позбавлення волі або штраф у розмірі 7.000$.

🟩 Стаття 11.7.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Незаконне проникнення на приватну територію, об'єкт - 20 діб позбавлення волі або штраф 5.000 $.

🟨 Стаття 11.7.2 [К]** (ФЕДЕРАЛЬНО-РЕГІОНАЛЬНИЙ) Незаконне проникнення на охоронюваний відповідно до законодавства штату Сан-Андреас об'єкт, відзначений червоною зоною - 6 років позбавлення волі або штраф у розмірі від 14.000$ до 21.000$ залежно від обставин.


🟨 Стаття 11.8 [К]** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, носіння чи використання будь-яких видів зброї та боєприпасів - 4 роки позбавлення волі а також вилучення ліцензії на зброю.

Примітка: Придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, носіння чи використання зброї, яка використовується виключно для видобутку мисливських ресурсів, без наявних ліцензій на зброю та мисливство вважається незаконним і карається згідно з цією статтею.

🟩 Стаття 11.8.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Носіння у готовому до застосування вигляді (в руках) зброї, якщо таке носіння вчинено всупереч закону “Про зброю” - 20 діб обмеження волі, а також анулювання ліцензії на зброю.

Примітка: Дозволяється короткочасне оголення (не більше 5 секунд) вогнепальної зброї для перевірки його технічного стану. При перевірці технічного стану зброї громадянам заборонено спрямовувати зброю у бік інших громадян штату San Andreas, тримати вогнепальну зброю необхідно дулом донизу. Перевірка технічного стану може бути реалізована не більше одного разу для кожної зброї, яку громадянин переносить.

🟥 Стаття 11.9 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, виготовлення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв - 8 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 11.10 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Викрадення вогнепальної зброї, комплектуючих деталей до неї, спецзасобів, боєприпасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв. - 4 роки позбавлення волі.

🟥 Стаття 11.10.1 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Викрадення державного майна, вчинене співробітниками державних силових структур, вогнепальної зброї, комплектуючих деталей до неї, спецзасобів, боєприпасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв, вилучених або отриманих у ході службової діяльності та (або) які перебувають на складі доказів (речових доказів) або на складі зброї - 6 років позбавлення волі та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

🟩 Стаття 11.11 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Проведення неузгоджених мітингів, демонстрацій, ходів або пікетувань на територіях, що охороняються державою - 40 діб обмеження волі або штраф 5.000 $.

🟩 Стаття 11.12 [А](РЕГІОНАЛЬНИЙ) Незаконне провадження фізичною особою приватної охоронної діяльності, а також провадження цієї діяльності з порушенням встановлених законом вимог - штраф у розмірі 5.000$.

🟩 Стаття 11.12.1 [А](РЕГІОНАЛЬНИЙ) Незаконне провадження юридичною особою приватної охоронної діяльності, а також провадження цієї діяльності з порушенням встановлених законом вимог - штраф у розмірі від 30.000$ до 50.000$.


Розділ 12.
Правопорушення проти здоров'я населення та суспільної моральності

🟨 Стаття 12.1 [К] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Незаконне придбання, зберігання, вирощування, перевезення, виготовлення сировини легких наркотичних речовин у розмірі 1 кг і більше (4 і більше одиниць), а також насіння рослин, що містять наркотичні речовини у розмірі 500 гр і більше (5 і більше одиниць), так само одночасна наявність як і насіння так і сировини у кількості 5 і більше одиниць сумарно) - 2 роки позбавлення волі або штраф 7.000 $.

🟨Стаття 12.1.1 [К]** (ФЕДЕРАЛЬНО-РЕГІОНАЛЬНИЙ) Продаж, розповсюдження наркотичних речовин у будь-якому вигляді та у будь-якому розмірі - 2 роки позбавлення волі або штраф у розмірі 8.000$

🟨 Стаття 12.2 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Незаконні придбання, зберігання, вирощування, перевезення важких наркотичних речовин (2 і більше готових порцій), а також сировини легких наркотичних речовин у розмірі 3 кг і більше(10 одиниць і більше) а також насіння рослин, що містять наркотичні речовини у розмірі 1.5 кг і більше (15 і більше одиниць), так само одночасна наявність як і насіння так і сировини у кількості 15 і більше одиниць сумарно - 4 роки позбавлення волі або штраф 14.000$.
(Примітка: кількість насіння, що перевозиться фургоном, становить 20 одиниць)

🟥 Стаття 12.2.1 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Незаконне придбання, зберігання, вирощування, перевезення важких наркотичних речовин (5 і більше готових порцій) а також сировини легких наркотичних речовин у розмірі 5 кг і більше(17 одиниць і більше) а також насіння рослин, що містять наркотичні речовини у розмірі 3 кг і більше (30 і більше одиниць) , так само одночасна наявність як і насіння так і сировини у кількості 30 і більше одиниць сумарно - 6 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 12.3 [К]** (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Організація, а також залучення до заняття проституцією або примус до продовження заняття проституцією - 4 роки позбавлення волі.

🟩 Стаття 12.4 [А](РЕГІОНАЛЬНИЙ) Навмисне приховування власної особи шляхом носіння масок або мотоциклетних шоломі на території штату Сан-Андреас. Штраф - 2 500 доларів або 20 днів обмеження волі.
(Див. коментар до ст. 12.4, 12.4.1)

🟩Стаття 12.4.1 [А](РЕГІОНАЛЬНИЙ) Навмисне приховування власної особи в державній установі шляхом приховування документів що підтверджують особу, носіння масок або мотоциклетних шоломів. Штраф - 5 000 доларів або 40 днів обмеження волі.
(Див. коментар до ст. 12.4, 12.4.1)

🟩Стаття 12.5 [А](РЕГІОНАЛЬНИЙ) Знаходження у неприпустимому вигляді в громадських місцях (див. коментар до статті 12.5.
Покарання: Штраф до 5 000 доларів або 20 днів обмеження волі.

🟨 Стаття 12.6 [К]*(РЕГІОНАЛЬНИЙ) Використання, зберігання цивільними особами спец. засобів державного зразка: бронежилет, тазер, кийок, та інше державне спец. майно, що мають серійні номери державного зразка (FIB; LSPD; ARMY; CITYHALL). - 4 роки позбавлення волі або штраф 30.000 $.

🟨 Стаття 12.7 [К] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Використання, зберігання особами спец. засобів підпільного виробництва (бронежилети) - 2 роки позбавлення волі або штраф 7.000 $.
Примітка: шоломи власного виробництва не являються спец. засобами.

Розділ 13.
Правопорушення проти основ конституційного ладу та безпеки держави

🟥 Стаття 13.1 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Зазіхання на життя державного чи громадського діяча, вчинене з метою припинення його державної чи іншої політичної діяльності або з помсти за таку діяльність - 8 років позбавлення волі та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

🟥 Стаття 13.2 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Дії, вчинені задля насильницького захоплення влади чи насильницького утримання влади, так само як збройний заколот, порушення Конституції штату Сан-Андреас, так само як і спрямовані на насильницьку зміна конституційного ладу штату Сан-Андреас. - 10 років позбавлення волі та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

🟥 Стаття 13.3 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій вона була довірена або стала відома по службі, роботі, якщо ці відомості стали надбанням інших осіб - 6 років позбавлення волі.

Розділ 14. Правопорушення проти влади
🟨 Стаття 14.1 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Перевищення посадових повноважень, тобто вчинення посадовою особою дій, які явно виходять за межі її повноважень і спричинили суттєве порушення прав та законних інтересів громадян чи організацій, так само як і самоуправство, вчинене посадовою особою - 6 років позбавлення волі або штраф 50.000 $.

🟨 Стаття 14.2 [К] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Навмисне невиконання співробітником органів правопорядку наказу начальника, відданого в установленому порядку і не суперечить закону, що завдало істотної шкоди правам та законним інтересам громадян чи організацій. - 4 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 14.3 [К] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Самовільне присвоєння громадянином повноважень посадової особи. - 2 роки позбавлення волі.

🟥 Стаття 14.4 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Отримання хабара, тобто отримання посадовою особою, особисто або через посередника хабара у вигляді грошей, іншого майна, або у вигляді надання йому послуг майнового характеру, надання інших майнових прав за здійснення дій (бездіяльність) на користь хабародавця або осіб, що їм представляються. - 6 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 14.5 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Дача або спроба дачі хабара посадовій особі, особисто чи через посередника - 4 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 14.6 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Халатність, тобто невиконання або неналежне виконання посадовцем своїх обов'язків внаслідок недобросовісного чи недбалого ставлення до служби або обов'язків за посадою, якщо це спричинило заподіяння великої шкоди або суттєве порушення прав та законних інтересів організацій чи охоронюваних законом інтересів суспільства чи держави - 4 роки позбавлення волі чи штраф до 50.000$.

🟩 Стаття 14.6.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Халатність, тобто невиконання або неналежне виконання посадовцем своїх обов'язків внаслідок недобросовісного чи недбалого ставлення до служби або обов'язків за посадою, якщо це спричинило заподіяння незначної шкоди чи несуттєве порушення прав та законних інтересів організацій чи охоронюваних законом інтересів суспільства чи держави - штраф у розмірі 14.000$.

🟨 Стаття 14.7 [К] ** (РЕГІОНАЛЬНИЙ/ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Використання спеціальних звукових та/або світлових сигналів на приватному транспорті. - 2 роки позбавлення волі, а також вилучення водійського посвідчення

🟨 Стаття 14.7.1 [К] ** (РЕГІОНАЛЬНИЙ/ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Використання спеціальних звукових та/або світлових сигналів на приватному транспорті з метою присвоєння повноважень посадової особи - 4 роки позбавлення волі, а також вилучення водійського посвідчення.



Розділ 15.
Правопорушення проти правосуддя

🟥 Стаття 15.1 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Втручання в будь-якій формі в діяльність суду, слідства, обмеження прав громадян з метою перешкоджання здійсненню правосуддя - 6 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 15.1.1 [К]*(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Перешкоджання законній професійній діяльності адвоката із захисту довірителя від кримінального переслідування, у тому числі непокора законній вимозі адвоката - 4 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 15.1.2 [К]*(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Перешкоджання законній професійній діяльності прокурора або іншої особи, яка провадить слідство, за кримінальним переслідуванням у рамках діловодства, у тому числі непокора його законній вимозі - 4 роки позбавлення волі.

🟥 Стаття 15.2 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Загроза, а також посягання на життя судді, або іншої особи, яка бере участь у відправленні правосуддя, прокурора, захисника, експерта, спеціаліста, судового пристава, судового виконавця, а також їх близьких у зв'язку з розглядом справ у суді, провадженням розслідування або виконанням вироку, рішенням суду або іншого судового акта, вчинене з метою перешкоджання законній діяльності зазначених осіб або з помсти за таку діяльність - 8 років позбавлення волі та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

🟩 Стаття 15.3 [А](РЕГІОНАЛЬНИЙ) Неповага до суду, у тому числі образа учасників судового розгляду. - 40 діб обмеження волі або штраф у розмірі 14.000$.

🟨 Стаття 15.4 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Притягнення явно невинного до кримінальної чи адміністративної відповідальності. - 4 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 15.5 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Наперед незаконне затримання, взяття під варту або утримання під вартою - 4 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 15.6 [К]**(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Фальсифікація доказів у цивільній, адміністративній справі особою, яка бере участь у справі, або її представником - 4 роки позбавлення волі.

🟥 Стаття 15.7 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Фальсифікація доказів у кримінальній справі особою, яка проводить розслідування, прокурором чи захисником - 6 років позбавлення волі.

🟥 Стаття 15.8 [К]***(ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Винесення суддею (суддями) свідомо неправомірного вироку, рішення чи іншого судового акта - 6 років позбавлення волі.

🟩 Стаття 15.9 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Свідомо неправдивий донос, або повідомлення про скоєння злочину - 20 діб обмеження волі або штраф у розмірі 5.000 $.

🟨 Стаття 15.10 [К] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Свідомо неправдиві свідчення свідка, потерпілого, висновок або свідчення експерта, свідчення фахівця в суді - 4 роки позбавлення волі або штраф у розмірі 20.000 $.

🟨 Стаття 15.11 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Підкуп або спроба пудкупу свідка, потерпілого, експерта чи фахівця з метою надання ними неправдивих показань чи неправдивого, помилкового висновку - 4 роки позбавлення волі або штраф у розмірі 20.000$.

🟥 Стаття 15.12 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Невиконання вироку, рішення суду або іншого судового акта, актів міністерств, постанови прокурора або виданого ордера, що вступили в законну силу, і перешкоджання їх виконанню - 6 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 15.13 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Приховування або знищення доказів - 4 роки позбавлення волі.

🟥 Стаття 15.14 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Ухилення від розслідування, затримання та суду, навмисні дії, направлені правопорушником на ухилення від реального кримінального строку або іншої кримінальної відповідальності. Такими вважаються: Спроба втекти при публікації ордера на арешт, неявка на виклик співробітника прокуратури або співробітника державної силової структури уповноваженого вести слідство та затримання, зміна прізвища та інших ідентифікаційних даних, зміна свого зовнішнього вигляду за допомогою пластичної хірургії тощо - 6 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 15.14.1 [К] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Ухилення від розслідування, затримання та суду, навмисні дії, направлені правопорушником на ухилення від адміністративної відповідальності - 4 роки позбавлення волі.

🟩 Стаття 15.14.2 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Неявка відповідача на судове засідання за повісткою або ухил від отримання повістки до суду - 40 діб обмеження волі або штраф у розмірі 14.000$.

🟩 Стаття 15.14.3 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Неявка свідка, позивача або інших суб'єктів провадження на судове засідання за повісткою або ухил від отримання повістки до суду, якщо такі дії впливають на хід судового засідання - 20 діб обмеження волі або штраф у розмірі 7.000$.

🟨 Стаття 15.15 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Дача завідомо неправдивих свідчень та відомостей адвокату або прокурору під час розгляду справи або проведення допиту - 4 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 15.16 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Дача завідомо неправдивих показань посадовій особі під час розгляду справи або проведення допиту - 4 роки позбавлення волі.
🟩 Стаття 15.17 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Втручання або перешкоджання цивільною особою, у будь-якій формі, у процес затримання, проведення арешту або в процес розгляду, який здійснюється співробітником державної силової структури - штраф у розмірі 5.000 $, або 40 діб обмеження волі.

🟨 Стаття 15.18 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Втручання або перешкоджання процесу затримання або безпосередньо арешту, а також процесу розгляду особою, яка є державним службовцем з використанням свого службового становища в державній структурі. Виняток: втручання співробітника Прокуратури, на законній підставі з метою попередження порушень процесу затримання, арешту або розгляду з боку державного службовця, який проводить затримання - 4 роки позбавлення волі.

🟥 Стаття 15.19 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Не надання відеозапису з Bodycam за постановою прокуратури.


Розділ 16.
Правопорушення проти порядку управління

🟥 Стаття 16.1 [К] *** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Зазіхання на життя співробітника державної силової структури або його близьких у зв'язку з виконанням ним своїх посадових обов'язків або з метою помсти за таку діяльність - 6 років позбавлення волі та вилучення ліцензії на зброю та обов’язкове вилучення військового квитка при його наявності.

🟨 Стаття 16.2 [К] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Застосування насильства, яке не є небезпечним для життя або здоров'я, або загроза застосування насильства щодо співробітника державної силової структури або його близьких у зв'язку з виконанням ним своїх посадових обов'язків - 2 роки позбавлення волі.

🟩 Стаття 16.3 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Образа співробітника державної структури при виконанні ним своїх посадових обов'язків або у зв'язку з їх виконанням (образа полягає в негативній оцінці особи або зовнішності людини, її якостей, поведінки, причому у формі, що суперечить встановленим правилам поведінки та вимогам загальнолюдської моралі) - штраф у розмірі 7.000 $ або 20 діб обмеження волі.

🟩 Стаття 16.3.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Провокація співробітника державної структури при виконанні на дорозі шляхом багаторазового створення аварійної ситуації - 40 діб обмеження волі або штраф у розмірі 14.000 $.

🟩 Стаття 16.3.2 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Провокація співробітника державної структури під час виконання шляхом його відволікання чи перешкоди виконання ним своїх службових обов'язків, незважаючи на попередження співробітника - 40 діб обмеження волі чи штраф у розмірі 14.000$.

🟨 Стаття 16.4 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Використання незареєстрованої ліцензії та/або підробка посвідчення або іншого офіційного документа, що надає права або звільняє від обов'язків, з метою його використання або збут такого документа та(або) ліцензії - 2 роки позбавлення волі або штраф до 30.000 $.

🟨 Стаття 16.5 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Самоуправство, тобто самовільне, всупереч встановленому законом чи іншим нормативним правовим актом порядку вчинення будь-яких дій, правомірність яких заперечується організацією чи громадянином, якщо такими діями завдано суттєвої шкоди. - 4 роки позбавлення волі.

🟩 Стаття 16.6 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Непідкорення законній вимозі, розпорядженню уповноваженої особи (співробітник прокуратури; співробітник LSPD; співробітник FIB; співробітник USSS; співробітник SANG) - 40 діб позбавлення волі або штраф у розмірі 7.000$.

🟨 Стаття 16.7 [К] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Відмова від сплати штрафу виписаного уповноваженою особою, так само як і відмова від відшкодування збитків відповідно до законодавства - 4 роки позбавлення волі.

🟥 Стаття 16.7.1 [К] ** (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Відмова від сплати кримінального штрафу, виписаного уповноваженою особою, а також навмисна відмова від відшкодування збитків згідно із законодавством - 6 років позбавлення волі.

🟨 Стаття 16.8 [К] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Приховування злочинця, знарядь та засобів скоєння злочину, слідів злочину або предметів, здобутих злочинним шляхом - 2 роки позбавлення волі або штраф 20.000$.

🟨 Стаття 16.9 [К] ** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Підробка звітних документів (звітів на підвищення або виконану роботу). - 2 роки позбавлення волі.

🟩 Стаття 16.9.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Свідоме схвалення звіту з помилками в виконаній роботі. - штраф у розмірі 7.000 $ або 20 діб обмеження волі.

🟨 Стаття 16.10 [К] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Вчинення особою кількох дій, що містить склад адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачено трьома і більше статтями особливої частини цього кодексу - 2 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 16.11 [К] * (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Багаторазове (3 чи більше разів) умисне непроходження медичної чи прокурорської перевірки - штраф у розмірі до 50.000$ та 2 роки позбавлення волі.

🟩 Стаття 16.11.1 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Навмисне непроходження медичної перевірки працівником державної організації - штраф у розмірі до 15.000 $.


🟩 Стаття 16.11.2 [А] (РЕГІОНАЛЬНИЙ) Навмисне непроходження прокурорської перевірки працівником державної організації - штраф у розмірі до 25.000 $.


Розділ 17.
Правопорушення проти військової служби

🟨 Стаття 17.1 [К] * (ВІЙСЬКОВИЙ) Невиконання підлеглим наказу начальника, відданого в установленому порядку, що завдала істотної шкоди інтересам служби - 4 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 17.2 [К] * (ВІЙСЬКОВИЙ) Самовільне залишення частини або місця служби, а також неявка в строк без поважних причин на службу при звільненні з частини - 2 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 17.3 [К] ** (ВІЙСЬКОВИЙ) Дезертирство, тобто самовільне залишення частини чи місця служби з метою ухилення від проходження військової служби, так само як неявка в тих же цілях на службу - 4 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 17.4 [К] * (ВІЙСЬКОВИЙ) Порушення правил несення бойового чергування (бойової служби) щодо своєчасного виявлення і відображення раптового нападу на об'єкт, що охороняється, або щодо забезпечення його безпеки - 2 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 17.5 [К] ** (ВІЙСЬКОВИЙ) Навмисне знищення або пошкодження зброї, боєприпасів або предметів військової техніки - 2 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 17.6 [К] (ВІЙСЬКОВИЙ) Знищення або пошкодження з необережності зброї, боєприпасів або предметів військової техніки, що спричинили тяжкі наслідки - 2 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 17.7 [К] (ВІЙСЬКОВИЙ) Порушення правил водіння або експлуатації бойової, спеціальної або транспортної машини, що спричинило заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю людини по необережності - 2 роки позбавлення волі.

🟨 Стаття 17.8 [К] * (ВІЙСЬКОВИЙ) Порушення правил польотів або підготовки до них або інших правил експлуатації військових літальних апаратів, що спричинили тяжкі наслідки по необережності - 2 роки позбавлення волі.

🟥 Стаття 17.9 [К] *** (ФЕДЕРАЛЬНИЙ) Здійснення порушення, відповідальність за яке передбачено Розділом 17 даного кодексу, під час дії режиму військового стану - 6 років позбавлення волі.



Коментарі
Коментар до статті 2.9 цього Кодексу:

Підстава вважати діяння вчиненим невинно полягає в тому, що особа, яка вчинила діяння, не усвідомлювала і за обставинами справи не могла усвідомлювати суспільної небезпеки своїх дій (бездіяльності). Характерним прикладом є так звана уявна оборона, коли суб'єкт заподіює шкоду іншій особі, помилково сприймаючи його поведінку як суспільно небезпечне посягання на охоронювані законом права та інтереси, тобто вважаючи, що він правомірно захищається від такого суспільно небезпечного посягання. У тих випадках, коли обстановка давала підстави вважати, що відбувається реальне суспільно небезпечне посягання, і особа, яка застосувала заходи захисту, не усвідомлювала і не могла усвідомлювати відсутність такого посягання, його дії слід розглядати як вчинені в стані необхідної оборони, тобто змушені і вчинені невинно.




Коментар до статті 11.11 цього Кодексу:

Порядок проведення громадського заходу:

1. Повідомлення про проведення публічного заходу подається його організатором у письмовій формі Міністру Праці та Фінансів, його заступникам або уповноваженій посадовій особі у строк не раніше 5 і не пізніше 2 днів до дня проведення публічного заходу.

2. У повідомленні про проведення публічного заходу зазначаються:

Мета громадського заходу; (заборонено приниження честі та гідності громадян, віросповідання, расова та національна дискримінація, образи та нецензурні висловлювання)
Форма публічного заходу;
Місце проведення публічного заходу, маршрути руху учасників, а у разі, якщо публічний захід проводитиметься з використанням транспортних засобів, інформація про використання транспортних засобів;
Дата, час початку та закінчення публічного заходу;
Прізвище, ім'я організатора публічного заходу

До місць, у яких проведення публічного заходу забороняється, належать:

Будинки, що займаються судами, території та будівлі установ, що виконують покарання у вигляді позбавлення волі, будівля FIB.
З метою захисту прав і свобод людини та громадянина, забезпечення законності, правопорядку, громадської безпеки визначаються місця, в яких забороняється проведення зборів, мітингів, ходів, демонстрацій, у тому числі якщо проведення публічних заходів у зазначених місцях може спричинити порушення функціонування об'єктів життєзабезпечення, транспортної або соціальної інфраструктури, зв'язку, створити перешкоди руху пішоходів та (або) транспортних засобів або доступу громадян до житлових приміщень або об'єктів транспортної чи соціальної інфраструктури.

3. Час проведення громадського заходу: Громадський захід неспроможна розпочинатися раніше 9 годин і закінчуватися пізніше 22 годин поточного дня за місцевим часом.




Коментар до статті 11.6.1 цього Кодексу:

Під дрібним хуліганством варто розуміти дії, які спричиняють шкоду громадськості, проте характер цих дій не становить значну суспільну небезпеку у порівнянні з хуліганством. Наприклад:
  • насильницьке вторгнення в громадські місця всупереч забороні певних осіб, покликаних слідкувати за порядком;​
  • безпідставне порушення спокою громадян телефонними дзвінками, лихослів'я по телефону;​
  • співання нецензурних пісень, розповідання вульгарних анекдотів групам людей;​
  • вигуки, свист під час демонстрації кінофільмів;​
  • гвалт, крики з хуліганських мотивів біля вікон громадян у нічний час;​
  • публічне справляння природних потреб у невідведених для цього місцях;​
  • поява у громадському місці в оголеному вигляді;​
  • самовільне, без потреби, зупинення комунального транспорту;​
  • нанесення непристойних малюнків на тротуари, стіни, паркани, двері чи вчинення написів нецензурного змісту;​
  • неправдиве повідомлення про смерть родичів, знайомих, якщо це не потягло тяжких наслідків;​
  • грубе порушення черг, яке супроводжується ображанням громадян та проявом неповаги до них;​
  • знищення або пошкодження з хуліганських мотивів якого-небудь майна у незначних розмірах;​
  • зривання афіш, плакатів, газет, оголошень зі стендів;​
  • умисна (з бешкетництва) швидка їзда на автомобілях та мотоциклах по калюжах поблизу тротуарів, зупинок, інших місць скупчення людей тощо.​

Примітка: громадські місця – місця великого скупчення людей, так само як держустанови, сквери, парки, пляжі, прилеглі території держустанов.



Коментар до статті 11.7.1 цього Кодексу:

Приватною територією, об'єктами вважається:

- Казино
- Weazel News, окрім території холу.
- територія Посольств
- територія приватних організацій
- територія маєтків
- інша нерухомість, що перебуває у приватній власності відповідно до всіх норм законодавства

Заборонено повний доступ всім, крім:

Казино - співробітники LSPD/FIB/USSS для проведення процесуальних дій, підрозділ 7 Headquarters Division National Guard для пошуку дезертирів

Територія Weazel News (крім території холу), маєтків, приватних організацій чи посольств – співробітники LSPD/FIB/USSS для проведення процесуальних дій
Примітка: Знаходитися та проводити процесуальні дії на вказаній території можливо виключно за наявності ордеру від Міністра Юстиції чи його Заступника або рішення/ордеру суд, якщо співробітники стали свідками скоєння злочину на вказаній території, а також, якщо на вказану територію було здійснено виклик поліції чи підкріплення.




Коментар до статті 12.4, 12.4.1

Ч.1 Коментар до статті 12.4
Якщо громадянин вчиняє правопорушення, передбачене статтею 12.4, державний службовець зобов'язаний надати законну вимогу зняти елемент, що приховує особу. У разі відмови або ігнорування можна здійснити затримання. Якщо законна вимога була виконана, проте через короткий термін суб’єкт знову одягнув елемент, що приховує особу, то службовець не зобов’язаний повторно надати таку вимогу.
Ч.2 Коментар до статті 12.4.1
Службовець не зобов'язаний надавати законну вимогу щодо зняття елемента, що приховує особу, якщо правопорушення вчиняється на території державної установи.
Ч.3 Загальна

Дозволено носіння медичних масок.

Коментар до статті 12.5

Неприпустимим виглядом в громадському місці вважається:
1. Знаходження без будь-якого з елементів верхнього одягу.
Виняток: Знаходження у предметі одягу у розстебнутому вигляді не вважається його відсутністю.


2. Знаходження в трусах, бігових шортах або ідентичних до бігових шортів речах. (Нижня частина одягу у чоловічої статі, що закривають менше половини стегна, не є елементом верхнього одягу.)
Виняток: Дозволяється жінкам знаходитися у коротких шортах та топіках, які закривають нижню білизну, оскільки вони є частиною верхнього одягу.

3.Знаходження у стані сп'яніння.




Коментар до статей 16.7 та 16.7.1 цього Кодексу:

Адміністративний штраф - це фінансове стягнення за здійснення протизаконного проступку, описаного в Дорожньому та цьому кодексі, як правило, виписується без суду чи слідства (співробітниками правоохоронних органів).

Кримінальний штраф - це фінансове стягнення за скоєння кримінального правопорушення, описаного в цьому кодексі, що виписується після проведення слідства уповноваженими органами..

Відмовою від сплати адміністративного/кримінального штрафу вважається:
Передача штрафного тікету назад, без сплати штрафу;
Псування штрафного тікету, без сплати штрафу;
Несплата штрафу протягом визначеного терміну;
Усна або письмова відмова від особи, щодо якої виписується штраф;
Ігнорування штрафного тікету (тільки у разі адміністративного штрафу).

Примітка: У випадку, якщо особа не в змозі сплатити штраф, встановлений будь-яким кодексом, виконавець має право знизити суму штрафу вдвічі.
 
Останнє редагування модератором:
Статус
Закрита.
Зверху